שתף קטע נבחר

כנס הליכוד: "אולמרט הביתה, זמנך תם"

נישאים על גבי הסקרים המחמיאים לנתניהו, השתתפו רוב חברי הסיעת הליכוד בכנס בכפר סבא. נתניהו תקף את ממשלת אולמרט: "ישראל נותנת פרס לחמאס ומקצצת בו בזמן בפרויקט שיקום שכונות". ח"כ שטייניץ כיוון ישירות לאולמרט: "מול כל האתגרים עומד אדם לא רציני, לא נחוש וללא תודעה היסטורית"

בליכוד מעודדים מהתעוררות התנועה בשבועות האחרונים ומהסקרים המחמיאים ליו"ר התנועה, וחברי הכנסת שלה ממשיכים בהופעות הפומביות ברחבי הארץ. הערב (א') התכנסו רוב חברי סיעת הליכוד בראשות בנימין נתניהו בכפר סבא לאירוע שכל כולו ביקורת נוקבת על הממשלה והתנהלותה.

 

כאלף איש הגיעו לאירוע בו אמר נתניהו בין היתר: "מאוד קשה לומר את האמת לציבור אבל אי אפשר להסתכל על המציאות במשקפיים ורודים. גם על ז'בוטינסקי אמרו שהוא הזוי, אנרכיסט ורואה שחורות. לפני שבעה חודשים הזהרנו מפני הבאות וקראו לנו נביאי זעם ורואי שחורות. לציבור נפל האסימון".

 

נתניהו האשים את הממשלה כי אינה פועלת להגנת אזרחי המדינה. לדבריו, "לכאורה כולם למדו את הלקח אך לא הממשלה. שתי המובלעות של איראן בדרום ובצפון ממשיכות להתחמש ואנחנו בהבלגה חד צדדית. אף מדינה בעולם לא הייתה מוכנה שימטירו על אזרחיה טילים. איך זה שיורים עלינו ואנחנו מבליגים? אנחנו כאנשי ליכוד מאמינים בהדדיות גם ברע, כי את הדברים הרעים צריך לגדוע באבם".

 

יו"ר הליכוד אמר עוד כי ממשלת ישראל נותנת למעשה פרס לחמאס ומקצצת בו בזמן בפרויקט שיקום שכונות. נתניהו תקף גם את אביגדור ליברמן ואלי ישי ושאל: "איך יכול להיות ששותפינו לדרך נותנים יד להמשך המדיניות המסוכנת הזו?"

 

נתניהו הבטיח כי בנושא איראן יעמדו לצד הממשלה אם זו תתעשת. "אף אחד לא יגן על היהודים אם אלו לא יגנו על עצמם. אם מר אולמרט יתעשת ויראה סימנים שהוא עושה, ניתן לו כתף. בעניין איראן אין אופוזיציה ואין קואליציה אך מר אולמרט לא מראה סימני התעשתות. הוא אמר לפני שנה בניו יורק כי עייפנו מלהילחם באויבינו ועייפנו מלנצח את אויבינו. אנחנו לא עייפנו ולא עייפים. יש דבר יותר גרוע מעם שאיבד את האמון במנהיג, וזה מנהיג שאיבד את האמון בעם. אנחנו מאמינים בעם הזה".

 

לפני נתניהו דיברו גם חברי הכנסת ישראל כץ, יובל שטייניץ, לימור לבנת, גדעון סער ודני נווה. שטייניץ, לשעבר יו"ר ועדת חוץ וביטחון, אמר כי "מי שלא מסוגל לטפל בקסאם ובקטיושה לא יכול לטפל באיום האיראני. מי שמגלה רפיסות בקטן לא יוכל להתמודד מול האתגר הגדול. מול כל האתגרים עומד אדם לא רציני, לא נחוש וללא תודעה היסטורית. אולמרט הביתה, זמנך תם". ח"כ סער קרא גם הוא לליברמן ולישי לפרוש מהממשלה ולא להציל אותה, כדבריו. "אתם צריכים לברוח, לא להציל את הממשלה הזו".

 

בכנס השתתפו כאלף אנשי ליכוד בהווה וגם כאלה שעברו בעבר ל"קדימה" אולם שוקלים לחזור לליכוד, כך לפחות לטענת מארגני האירוע. כמו כן, השתתפו אזרחים תושבי כפר סבא שבאו לשמוע את הבטחות הליכוד ונתניהו. מלבד חברי הכנסת גלעד ארדן, משה כחלון וחיים כץ, נרשמה נוכחות מלאה של סיעת הליכוד, כולל שר החוץ לשעבר סילבן שלום שביקר גם הוא בחריפות את התנהלות הממשלה בנושאים המדיניים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רונן בוידק
נתניהו בכנס. "מנהיג שאיבד אמון בעם"
צילום: רונן בוידק
צילום: אלי אלגרט
שטייניץ. "בלי תודעה היסטורית"
צילום: אלי אלגרט
מומלצים