שתף קטע נבחר

מהפך בבנייה: רשויות לא יהיו כפופות לוועדות המחוזיות

שר הפנים רוני בר-און ישחרר 8 רשויות מקומיות מהצורך לקבל מהוועדות המחוזיות לתכנון ובנייה אישורים לתוכניות בניין בתחומי שיפוטן. בהמשך יתכן שהפטור יורחב לרשויות נוספות

מהפך במדיניות התכנון והבנייה של הממשלה: שר הפנים רוני בר-און הודיע היום על כוונתו לשחרר 8 רשויות מקומיות מהצורך לקבל מהוועדות המחוזיות לתכנון ובנייה אישורים לתוכניות בניין בתחומי שיפוטן.

 

הרשויות יקבלו מעמד סטטוטורי לאשר סופית את התוכניות במסגרת הוועדות המקומיות. השר גילה זאת בהופעתו בערוץ הכנסת בתכנית "בית הלורדים".

 

הנוהל ההיסטורי הכובל את הרשויות המקומיות לוועדות המחוזיות יוצר סרבול ביורוקרטי וצווארי בקבוק שמעכבים זמן רב תוכניות פיתוח וגורמים סבל רב לתושבים.

 

בר-און לא נקב בשמות הרשויות שיקבלו את הפטור מאישור הוועדות המחוזיות ואמר שהוא יודיע על כך במסיבת עיתונאים שיכנס בראשית השבוע הבא. הוא אמר שבהסדר החדש יוכלו מגישי התוכניות לערער על ההחלטות שיתקבלו בוועדות המקומיות בעתירות לבתי הדין המנהליים או למועצה הארצית לתכנון ובנייה.

 

הפטור ל-8 הרשויות יהיה במסגרת ניסוי ובהתאם לתוצאותיו מבחינת משטר תכנון הבנייה המקומי יחליט השר אם להרחיב את המנדט לרשויות מקומיות נוספות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
רוני בר-און שר פנים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים