שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מסלול המירוצים החדש נהרס כליל

  יום עצוב לחובבי הספורט המוטורי, ובעיקר לצוות העומד מאחורי מסלול המירוץ הראשון בישראל שהוקם בסמוך לכוכב יאיר. בפעולה מפתיעה שנערכה באישון ליל הסערה אמש, הרסה היחידה הארצית לפיקוח על הבנייה של מחוז מרכז במשרד הפנים את המסלול. הסיבות לפעולה המהירה אינן ברורות לחלוטין

  קשה להאמין, אבל זה קרה. בולדוזרים כבדים שגוייסו בצו דחוף לשירות המדינה, הרסו בחשכת ליל הסערה האחרון את מסלול המירוץ "טופרייסינג" ליד כוכב יאיר, שבבעלות היזם ברק גולדפינגר, עליו דיווחנו כאן לראשונה אך לפני זמן קצר. ברכוש שהושמד כלולים מסלול אספלט באורך של 1,200 מטר, על התשתית היקרה והמורכבת עליה הונח, ושכבת אספלט ראשונה, גדר היקפית באורך של 800 מטר ובגובה 2.5 מטר, קרוואן משרדי גדול ועוד. פעולת כלי ההנדסה הכבדים הסתיימה רק לאחר שברור היה כי המיזם הטרי - בלב אזור תעשייתי מזהם ורועש שבחלקו אינו מאושר - על שטח של 25 דונם, נותר הרוס ללא זכר.


  המסלול לפני שנהרס, עם אורחת מיוחדת (צילום: רונן טופלברג)

   

  מבצע הבזק של הרס מסלול המירוץ בוצע על-ידי היחידה הארצית לפיקוח על הבנייה, במחוז המרכז של משרד הפנים. מלשכת דוברות המשרד נמסר ל-ynet כי מדובר היה במסלול מירוצים לא חוקי בעליל, אשר נבנה על שטח חקלאי מוכרז ללא היתרים מתאימים. חשוב עם זאת לציין כי למרות שההריסה בוצעה על-פי צו הריסה מינהלי, מדובר בפעולה מאד חריגה, בזמן שבית המשפט דן בסוגיה, ובזמן שיא - שנראה כי אין לו אח ורע בתולדות הבנייה בארץ ישראל.

   

  בדיקה שערך ynet העלתה כי יזמי הפרויקט הגישו לוועדה המחוזית תוכניות בנייה לשימוש חורג, התואם את המתווה העסקי של המתחם. בתכניות מצוין בבירור כי מדובר באזור שומם הנתון בתחומה המוניציפאלי של העיירה טירה, ונמצא בשטחים פתוחים עליהם לא מתבצעת כל פעילות חקלאית. יתרה מכך, בשכנות למסלול המירוץ פועלים עסקי תעשייה כבדה כמו מפעל לגריסת מתכת שמייצר מטרד רעש וזיהום אדיר, מחצבה שמעלה ענני אבק תדיר ואף מזבלה גדולה.

   

  לא ברור אם כן מה טעם מצאה המדינה לבצע את פעולת ההריסה החריגה בהיקפה ובתיזמונה, דווקא במתחם שאמור היה לשפר את צביון המקום, למשוך קהל ומשתמשים לרוב.

   

  אז מה נשאר לחובבי ההגה? מסלול הרוס אחד, והבטחות לא ברורות עדיין להקמת פארק מוטורי חדש ליד קיבוץ חצרים, ביזמת שמאי המקרקעין ציון עופרי מרעננה, ושותפו אילן אהרון מעמותת נהגי המרוצים. יש גם צו סגירה משפטי נגד מסלול "אלפא קרטינג" הפועל במרתף קניון שבעת הכוכבים, שמימושו המתוכנן לסוף השבוע הקרוב עומד בצל רימון היד הצה"לי שהושלך בסוף שבוע שעבר לבית מגוריו של מנהל מחלקת רישוי עסקים בעיריית הרצליה.

   

  העתיד מעולם לא נראה עגום יותר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  כך הוא נראה פעם. המסלול
  צילום: עמוס באר
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים