שתף קטע נבחר

פרץ: לאפשר לחלוץ ליישם את לקחי המלחמה

שר הביטחון שוחח עם ynet בתום טקס סיום קורס הטיס, ורמז כי הוא תומך בהשארת הרמטכ"ל בתפקידו: "צריך לאפשר לו ולאלופים ליישם את המסקנות בשקט", אמר. הדברים נאמרו בתגובה לחשיפת ynet על תחקיר המלחמה המרכזי של דן שומרון, שלא קבע ממצאים אישיים נגד חלוץ

האם שר הביטחון, עמיר פרץ, חושב שהרמטכ"ל רב-אלוף דן חלוץ, צריך להישאר בתפקידו גם לאחר סיום התחקירים על המלחמה בלבנון? בשיחה עם כתב ynet בשובו מטקס מסדר הכנפיים, ניתן היה להבין שכך הם פני הדברים. לפנות בוקר (יום ה') חשף רון בן ישי ב-ynet שהרמטכ"ל לשעבר, דן שומרון, סיים את התחקיר המרכזי של המלחמה בלבנון ובממצאיו אין מסקנות אישיות נגד הרמטכ"ל.

 

פרץ נכח בטקס סיום קורס הטיס בחצרים, לשם הביא עימו ילדים מיישובים שונים לאורך גבול הצפון. בדרכו חזרה לתל-אביב שוחח עם כתב ynet ואמר כי יש לאפשר לרמטכ"ל ליישם את מסקנות המלחמה. "סיום פרק התחקירים הוא נקודת ציון חשובה ביותר עבור צה"ל ולפיה נבנתה תוכנית העבודה ל-2007", אמר פרץ ופירט את שורת התהליכים שעובר צה"ל בימים אלה ויעבור בעתיד, ממילוי מחסני החירום ועד מערך אימונים שונה לגמרי לסדיר ולמילואים.


פרץ ופרח טיס טרייה (צילום: צפריר אביוב)

 

"כל אלה הם תוכנית עבודה שלמה", הוסיף שר הביטחון, "צריך לאפשר לרמטכ"ל ולאלופי צה"ל לפעול בשקט וליישם את המסקנות האלה. צריך שהתחקירים והבדיקות יהיו פרק שעומד בפני עצמו ואסור לעשות קשר בין הדברים". דברים אלה עולים בקנה אחד עם הדו"ח של הרמטכ"ל לשעבר, דן שומרון, שיוצג מחר בפני חלוץ ופורום המטה הכללי.

 

כפי שדווח אתמול ב-ynet, בדו"ח אין ביקורת אישית נגד חלוץ ואין המלצה לפיה עליו לסיים את תפקידו. בכך, עשוי הרמטכ"ל לעבור את משוכת התחקירים ולהמתין עד למסקנות ועדת וינוגרד על מנת לשוב ולשקול את המשך דרכו.

 

בנושא רקטות הקסאם אמר שר הביטחון שלדעתו יש לפעול בצורה נחרצת וחד משמעית נגד ארגוני הטרור: "אנו לא יכולים לנקוט במדיניות של הבלגה בזמן שארגוני הטרור עושים ככל העולה על רוחם. אנו ננקוט בפעולות נחרצות כנגד ארגוני הטרור ונפגע בתשתיות שלהם".

 

פרץ התייחס גם לדבריו של ראש הממשלה הפלסטיני, הנייה, שאמר כי שחרורו של החייל החטוף, גלעד שליט, קרוב. לדברי פרץ, "יש פעילות ללא הפסקה על מנת להחזיר את החייל הביתה, וככל שנמעיט לדבר בתקשורת כך הסיכויים להשיבו הביתה יגדלו. צריך לתת למסלולים השונים להימשך כדי שיקרב מועד שחרורו של שליט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לתת לחלוץ לעבוד. פרץ
צילום: צפריר אביוב
צילום: חיים צח
גיבוי לחלוץ
צילום: חיים צח
מסדר פרחי הטיס
צילום: צפריר אביוב
מומלצים