שתף קטע נבחר

בכיר בקדימה: לא בטוח שלבני תלך עד הסוף

לאחר ראיונות סוף השבוע, עוקבים בקדימה אחר מהלכיה הפוליטיים של שרת החוץ, ציפי לבני. "יש לה בעיה אחת: היא פחדנית. לא בטוח שיש לה את האומץ ללכת עד הסוף", אמר ל-ynet בכיר בקדימה בהתייחסו לאפשרות שתחליט להתמודד על ראשות המפלגה

בקדימה עוקבים בדריכות אחר התבטאויותיה של שרת החוץ, ציפי לבני, בתקשורת בסוף השבוע. לבני אמנם לא היתה חד-משמעית בדבר האפשרות שתתמודד בעתיד על ראשות המפלגה וראשות הממשלה, אך השאלה הזו כבר מרחפת בחלל האוויר.

 

"ציפי היא בחורה לעניין", אמר ל-ynet גורם בקדימה "אבל יש לה בעיה אחת: היא פחדנית. לא בטוח שיש לה את האומץ ללכת עד הסוף עם מה שהיא אומרת ולכן צריך להתייחס בעירבון מוגבל להצהרות שלה".

 

לבני אמרה בראיונות סוף השבוע שהיא מגבשת יוזמה מדינית להחייאת תהליך השלום, שתכלול הידברות תחת אש ודילוג על השלב הראשון של "מפת הדרכים", שקורא לישראל ולפלסטינים להימנע מאלימות הדדית. בלשכת ראש הממשלה, אהוד אולמרט, מיהרו להתנער מיוזמה שכזו.

 

בכירים בקדימה ניתחו את מצבה הפוליטי של שרת החוץ בתוך המפלגה שלה ואמרו כי עד לפני כחודשיים היא נמנעה כמעט לחלוטין מלבצע פעולות פוליטיות, כולל מפקד. רק לפני כחודשיים החלה לפגוש את פעילי המפלגה, לצאת לסיורים בשטח ולהופיע באירועים של המפלגה. בשבועות האחרונים השתתפה בכמה וכמה אירועים של קדימה ונאמה בפני פעילים: "זה דבר חדש מבחינתה, היא לא עשתה את זה בעבר ולכן יכול מאוד להיות שהתחילה להתכונן למאבק פוליטי", אמר בכיר בקדימה.

 

עם זאת, לפי שעה במפלגתה של שרת החוץ מעריכים שסיכוייו של השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, לקבוע לעצמו מקום בכיר ברשימה גדולים יותר. לדברי בכירים במפלגה: "דיכטר עורך מפקד משמעותי בחודשים האחרונים, הוא מחובר לפעילים בשטח, פוגש פעילים מרכזיים ומופיע באירועים של המפלגה". לפי שעה מעריכים גורמים בקדימה שעוד מוקדם לקבוע את עתיד המפלגה, בעיקר משום שבחירות לא נראות באופק, לא לראשות המפלגה ולא לכנסת. יש להניח שהמתחים והיריבויות הפוליטיות יחכו עוד קצת.

 

בינתיים בלשכת ראש הממשלה, ניסו מקורביו של אהוד אולמרט לשדר רוגע. "אנחנו לא מתרגשים מהדברים של ציפי לבני", אמר בכיר בלשכה. אלא שבקדימה אומרים שברור לחלוטין כי ראש הממשלה לא אהב את ה"העצמאות המדינית" של שרת החוץ. אבל במציאות שבה ראש הממשלה מזגזג ממדיניות למדיניות כמעט מדי יום, קשה יהיה לו להתווכח עם תוכניות שלפחות על פניהן, מציבות אלטרנטיבה למדיניותו ומציגות לציבור סוג של תקווה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ציפי לבני
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
האם תתמודד ראש בראש עם אולמרט?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים