שתף קטע נבחר

למרות צו הסגירה, מפעל החמצן ממשיך לפעול

מפעל חמצן בהרצליה שבו אירעו בעבר מספר פיצוצים ושריפות היה אמור להיסגר בצו בית משפט לפני בחודש שעבר, אולם למרות המאבק העיקש נגד פעילותו - המקום ממשיך לתפקד. המפעל: "פעילות הייצור הופסקה, יש רק עבודות שינוע"

לחסום למפעל את החמצן: עיריית הרצליה פועל לסגירתו של מפעל חמצן הפועל באזור התעשייה בעיר. בעבר התרחשו במפעל פיצוצים ושריפות שהעלו חשש לשלומם של העובדים במקום ובבניינים סמוכים, ונוכח זאת קבע בית המשפט כי המקום ייסגר בדצמבר 2006. למרות זאת, הפעילות במקום נמשכת.

 

מפעל החמצן בהרצליה פיתוח נמצא בלב אזור התעשייה ומסביבו עשרות מפעלי הייטק, משרדי חברות גדולות ומקומות בילוי. בעקבות שריפה שפרצה במפעל בינואר 2003 החליטה עיריית הרצליה להוציא צו סגירה מינהלי נגד המפעל. אולם הצו בוטל לאחר שהעירייה והנהלת המפעל הגיעו להסכמה לפיה המפעל ייסגר תוך 33 חודשים.

 

באוגוסט 2005, חודש לפני תאריך היעד לסגירת המפעל, אירעו במקום מספר פיצוצים. כתוצאה מכך נפצע עובד במפעל. 

למרות זאת, בית המשפט העניק ארכה לפעילות המפעל עד לחודש דצמבר 2006. אלא שגם תאריך זה חלף ובמפעל ממשיכים לעבוד.

 

בעיריית הרצליה מבהירים כי המפעל אמנם הפסיק את פעילותו, אך לא לחלוטין והם ממשיכים למלא בלוני חמצן קטנים. "אנחנו מתכוונים להמשיך לפעול נגד המפעל כדי לקיים את החלטת בית המשפט", אומר דובר העירייה אילן פילו.

 

רכז פורום השרון במפלגת הירוקים, דרור עזרא, ביקר השבוע במקום ואמר: "לצערנו ראש העיר הרצליה מיהרה לחגוג את סגירת המפעל, אבל המקום ממשיך לפעול, שנה לאחר שהוא 'נסגר רשמית'. יש להפסיק את כל פעילות הקשורה למפעל לאלתר". 

 

ממפעלי החמצן נמסר בתגובה: "פעילות הייצור הופסקה לחלוטין. כרגע יש במפעל מתבצעות עבודות שינוע בלבד. המפעל נותן שירותי מחסנאות אירעיים לחברה וכל הפעילויות האחרות הועברו למפעלים שונים בארץ".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
שער המפעל הבוקר
צילום: עידו ארז
באדיבות תחנת כיבוי אש הרצליה
הפיצוץ במפעל בשנה שעברה
באדיבות תחנת כיבוי אש הרצליה
מומלצים