שתף קטע נבחר

"ישנו חשד סביר שזדורוב ביצע את הרצח"

מאז נעצר שישה ימים לאחר רצח הנערה תאיר ראדה, הספיק רומן זדורוב להודות בביצוע המעשה ולחזור בו. היום האריך בית המשפט את מעצרו בפעם הרביעית והשופט הסביר: "מעיון בחומר החקירה שהצטבר מאז ה-29 בדצמבר עולה כי נוספו ראיות חדשות שיש בהן כדי לחזק את החשד נגד החשוד שבפניי וכדי לערער את טענותיו באשר לאמיתות הודאתו"

בית משפט השלום בעכו האריך היום (ה') בחמישה ימים את מעצרו של רומן זדורוב, החשוד ברצח הנערה תאיר ראדה ז"ל מקצרין. הרצח, כזכור, אירע ב-6 בדצמבר באחד מתאי השירותים של בית הספר "נופי גולן" בו למדה ראדה. שישה ימים לאחר מכן נעצר זדורוב והיום הייתה זו הפעם הרביעית בה הוארך מעצרו, לבקשת המשטרה.

 

להארכת המעצר הראשונה הגיע זדורוב לאחר שהודה בביצוע הרצח ואף שיחזר אותו, אך ימים אחדים לאחר מכן חזר בו מהודאתו. מאז נשמעה ביקורת רבה על התנהלות המשטרה והיו שטענו כי זדורוב מוחזק במעצר למרות שאינו הרוצח, אולם היום נענה השופט, משה אלטר, לבקשת המשטרה והאריך את מעצרו פעם נוספת.

 

"אין חולקין שישנו חשד סביר שהחשוד שבפניי ביצע את הרצח, שהרי החשוד הודה בביצועו הן בפני מדובב והן בפני חוקר משטרה", כתב השופט אלטר בהחלטתו היום. "אמנם החשוד חזר בו מהודאתו אולם אין זה מתפקידי במסגרת הדיון בבקשה להארכת המעצר לבדוק האם הוא צודק בטענות שהעלה באשר לנסיבות קביעת ההודאה ובאשר לאי-היותה אמיתית".

 

השופט אלטר ציין כי למרות שפרקליטו של זדורוב סבר שאין כל התפתחות בחקירה ולכן בחר שלא לחקור את נציגי המשטרה, "הרי שמעיון בחומר החקירה שהצטבר מאז ה-29 בדצמבר עולה כי נוספו ראיות חדשות שיש בהן כדי לחזק את החשד נגד החשוד שבפניי וכדי לערער את טענותיו באשר לאמיתות הודאתו".

 

עוד הוסיף השופט אלטר כי על פי סעיף 13 לחוק המעצרים, תנאי מוקדם לסמכותו של בית משפט להורות על מעצרו של אדם לצורכי חקירה הוא שבית המשפט משתכנע כי קיים חשד סביר שהוא עבר עבירה. עוד קובע סעיף זה, כי לאחר ששוכנע בית המשפט שקיים חשד סביר, יש לבדוק אם קיימת סיבה להמשך המעצר ומהחומר שבידי השופט עלה כי קיימת עילה שכזו.


רומן זדורוב היום בבית המשפט (צילום: ודים דניאל)

 

הארכת מעצרו של זדורוב צפויה להשלים 30 ימי מעצר - המקסימום האפשרי - שלאחריהם חייבת המשטרה להגיש הצהרת תובע על מנת להמשיך את המעצר, או לחילופין לקבל את תמיכתו של פרקליט המדינה, ערן שנדר, בהארכת מעצר נוספת.

 

בסיום הדיון היום אמר פרקליטו של זדורוב, עורך הדין דוד שפיגל, כי מצב רוחו של החשוד משתפר והוא משוכנע כי חפותו תצא בסופו של דבר לאור. "יש לו סבלנות כי הוא יודע שהדברים זורמים בכיוון שלו והתקווה שזה יהיה כמה שיותר מהר", אמר עו"ד שפיגל.

 


קברה של תאיר ראדה (צילום: חגי אהרון)

 

זדורוב עצמו נכנס היום לאולם בית המשפט בפנים חתומות, והתבקש לא לדבר עם התקשורת בענייני החקירה. למרות זאת, ניצל את ההפסקה בדיון ואמר ברוסית: "אני חף מפשע. מנסים לתפור לי תיק". בתגובה, הוחזר זדורוב לחדר המעצרים.

 

הארכת מעצרו של זדורוב מתבצעת ביום בו הייתה אמורה תאיר ראדה לחגוג את יום הולדתה ה-14. במקום זאת ערכו בני משפחת ראדה בביתם ההכנות האחרונות לקראת טקס גילוי המצבה, במלאות 30 יום לרצח בתם. לקראת ערב ישתתפו בני המשפחה בתפילת מנחה רבת משתתפים לעילוי נשמתה תאיר, ומחר הם יעלו לחלקת הקבר.

 

האב, שמואל, אמר: "הזמן עובר והעצב גדל. במקום לחגוג לתאיר יום הולדת אנחנו נעלה לקברה ונציין 30 יום לרצח הנתעב שלה, ועדיין לא ברור לנו מעל לכל ספק מיהו הרוצח".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רפרודוקציה
תאיר ראדה ז"ל
צילום: רפרודוקציה
צילום: ודים דניאל
אשתו של רומן זדורוב
צילום: ודים דניאל
צילום: אפי שריר
אביה של תאיר ראדה. גילוי מצבה במקום יום הולדת
צילום: אפי שריר
מומלצים