שתף קטע נבחר

אמו של טוטו תמוז: "בסוף הוא גם לא ישחק בבוגרת"

טוטו תמוז עדיין לא קיבל מעמד של תושב קבע ולא ייצא עם הנבחרת הצעירה לקפריסין. לאורית תמוז נמאס מהסחבת ומהנפקת תעודות מעבר: "במשרד הפנים יש אנשים קטנים"

סופית: טוטו תמוז לא יוכל לצאת עם הנבחרת הצעירה למשחק ההכנה בקפריסין ב-10 לחודש. תוקפה של תעודת המעבר שהונפקה לחלוץ בית"ר ירושלים הסתיימה ובסביבתו מבקשים שלא להוציא עוד אחת. זאת משום שהנפקת תעודה נוספת תעכב את תהליך קבלת מעמדו של תמוז כתושב קבע שיקנה לו גם תעודת זהות ודרכון ישראלי.

 

לאורית תמוז, אמו המאמצת של טוטו, כבר נמאס מהמלחמה בטחנות הרוח: "בהתאם לחוק שר הפנים יש אפשרות להעניק מעמד מיידי למי שתורם למדינה, ואני חושבת שמי שמשחק בשתי הנבחרות הייצוגיות של ישראל תורם למדינה בגדול. בנוסף, אנחנו מתעקשים שהוא יעשה צבא והעיכוב בנושא משמעו צבא בגיל 22. החלטה כזו תדפוק לו את הקריירה ולא אתן לאף אחד לעשות זאת. יש התעניינות מקבוצות באירופה ומה שיקרה בסוף זה שהוא יעזוב ולא יוכל לחזור. אז גם הנבחרת הבוגרת תפספס אותו".


"שיהיה כאחד האדם". תמוז עם חבריו לנבחרת (צילום: אלי אלגרט)

 

אורית תמוז הוסיפה: "כרגע הוא נמצא בתוך ההליך המדורג, במסגרתו גם ג'ובאני רוסו וניקי פאלי קיבלו אזרחות. אלא שבמקרה שלהם העניין נסגר בתוך כמה חודשים כי מאחוריהם עמדו אנשים חזקים. בהתאחדות שלנו יש אנשים נחמדים, אבל חסרי שיניים. בזמנו סוכם עם רוחמה אברהם כאשר טוטו יגיע לגיל 18 הוא יגיש בקשה מסודרת לאזרחות. הוא עשה את זה באפריל ומאז לא קיבלנו תשובה. אני עייפה מהסחבת ומהשקרים של האנשים במשרד הפנים. נחכה להחלטה של בג"צ בנושא ונראה מה יהיה".

 

עיקר התלונות של תמוז מופנות לששי קציר, ראש מינהל האוכלוסין. "הוא אדם קטן שעושה מה שהוא רוצה במשרד. אני רוצה שהילד שלי יהיה כאחד האדם", אמרה תמוז האם.


בינתיים לא מזמן מחליף. גיא לוי (צילום: אלי אלגרט)

 

אנשי הנבחרת הצעירה אינם מתכוונים ללחוץ את אורית תמוז בעניין. גורם בנבחרת אמר: "אנחנו לא יודעים כרגע מה יהיו ההשלכות וחבל ששחקן שמייצג את המדינה מקבל כזה יחס. בושה למדינה נאורה שמתייחסת כך לתושביה". יו"ר ההתאחדות איצ'ה מנחם הוסיף: "מבחינתנו, אין בעיה להגיש בקשה להארכת התוקף של תעודת המעבר, אבל אני מבין שהגברת תמוז לא רוצה בכך. מעבר לכך, אני מבין אותה אבל אין להתאחדות הרבה מה לעשות".

 

בינתיים, מאמן הנבחרת הצעירה גיא לוי, אינו מתכוון לזמן שחקן אחר במקום תמוז. לפחות לא עד אחרי מחזור המשחקים בליגת העל. לוי עדיין לא קיבל שום בקשה מהפועל פתח תקווה בנוגע לקשר עידן סרור, שנמצא בעימות עם מאמן הקבוצה אייל לחמן. במידה ובקשה כזו תגיע קיים סיכוי גדול שגם לסרור יצטרכו למצוא מחליף בנבחרת.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים