שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צו מאסר הוצא נגד מפקד כלא מעשיהו
  מפקד הכלא, תת גונדר רמי עובדיה, הפסיד בתביעה ונדרש לשלם פיצויים לנער אותו לכאורה תקף. כשלא שילם את הפיצויים, הוציא בית המשפט נגדו צו מאסר. שב"ס: מדובר באי הבנה. הוגש ערעור על פסק הדין שעדיין לא נידון בפני שופט
  האם מפקד כלא מעשיהו ימצא עצמו מן הצד השני של המתרס? המשטרה הוציאה היום (ו') צו מאסר נגד מפקד הכלא, תת גונדר רמי עובדיה, לאחר שלא מילא צו בית משפט ולא שילם פיצויים לנער אותו לכאורה תקף. בשב"ס אומרים בתגובה: "עובדיה לא קיבל את הצו. הוא הגיש ערעור על גזר הדין, וזה טרם נידון בבית המשפט".

   

  הפרשה החלה בתקופת ההתנתקות. נער ירושלמי, ממתנגדי ההתנתקות, נעצר לאחר שחסם את אחד הכבישים ונכלא בכלא מעשיהו. הנער שוחרר מהכלא ובאמצעות ארגון זכויות אדם ביש"ע הגיש תביעה לבית משפט לתביעות קטנות. בכתב התביעה טען כי בזמן היותו כלוא בבית הכלא סרב לעמוד לספירת צהריים, ועקב כך הגיע לתאו עובדיה כשהוא מלווה בקב"ט בית הכלא. השניים נכנסו לתא ואז אחז עובדיה בחולצתו של הנער, נתן לו אגרוף ובעט באשכיו.

   

  בית המשפט קיבל את תביעתו של הנער וחייב את תת גונדר עובדיה לשלם לו פיצויים בסך 15 אלף שקלים.

   

  תת גונדר עובדיה עדיין לא שילם לנער את הפיצויים שקבע בית המשפט. בעקבות כך פנה הנער, באמצעות עורך הדין יעקב מנקין, לרשם בית משפט השלום בנתניה וביקש להוציא צו מאסר נגד מפקד הכלא. הרשם, צוריאל לרנר, נעתר לבקשה והצו הוצא כשבתוכו רשומה כתובתו הפרטית של עובדיה.

   

  בשב"ס משוכנעים כי מדובר באי הבנה, וכי המשטרה לא תגיע ותעצור את עובדיה בגלל אי תשלום הפיצויים. לדברי גורמים בשב"ס, עובדיה לא קיבל הודעה על הוצאת צו המעצר.

   

  בנוסף אומרים הגורמים כי המחלקה המשפטית של השב"ס הגישה עוד קודם להוצאת צו המאסר ערעור על פסק הדין, והערעור הזה עדיין לא נידון בפני שופט. מכאן, שלא סביר שיוצא צו מאסר כשהערעור עדיין עומד.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים