שתף קטע נבחר

אבו מאזן: "לא" למדינה בגבולות זמניים

ביום השנה ה-42 לייסוד הפתח, אמר הנשיא הפלסטיני, אבו מאזן, כי ידחה כל הצעה להקים מדינה פלסטינית בגבולות זמניים. הדברים נאמרו בפני רבבות שהגיעו למוקטעה ברמאללה. ח"כ אחמד טיבי, שהגיע למקום, תקף בחריפות את ישראל על "רצח פלסטינים", ואמר כי "המאבק הפלסטיני יימשך עד לשחרור כל האדמות הפלסטיניות"

הנשיא הפלסטיני, מחמוד עבאס (אבו מאזן), מבהיר שידחה כל הצעה להקמת מדינה פלסטינית בגבולות זמניים. הוא נשא דברים בפני רבבות פלסטינים, תומכי ופעילי פתח בעצרת ענק במוקטעה ברמאללה ביום השנה ה-42 ליסוד תנועת הפתח. ח"כ אחמד טיבי הבטיח ש"המאבק הפלסטיני יימשך עד לשחרור כל האדמות הפלסטיניות והקמת מדינה פלסטינית על כל השטחים שנכבשו ב-1967 ובראשם ירושלים הקדושה, ירושלים הקדושה, ירושלים הקדושה".

 

אבו מאזן התייחס לדיווחים על כך שגורמים בחמאס נושאים ונותנים עם גורמים בינלאומיים על האפשרות להקים מדינה פלסטינית בגבולות זמניים, ודחה אפשרות זו מכל וכל. 

 

הוא גינה את הלוחמה בין הפלגים הפלסטינים וקרא לפלסטינים להפסיק את שפיכות הדמים הפנימית. הוא קרא לפעילי פתח להימנע מקריאות גנאי נגד חמאס, "פתח ביססה את שמה של פלסטין על המפה העולמית אחרי שרבים ניסו לטשטש את השם הזה". לדברי אבו מאזן, הפלסטינים הפנו את נשקם לכיבוש הישראלי, "וזו זכותנו, זו זכות חוקית. אבל להפנות את הנשק שלנו האחד כלפי השני - אסור".


ההמונים היום בעצרת ברמאללה (צילום: איי פי)

  

הנשיא הפלסטיני גינה את ישראל על פעולותיה האחרונות בבית חנון וברמאללה. הוא הדגיש לאורך כל נאומו את האיסור בדת האיסלאם על הריגת חפים מפשע וביקש מהארגונים הפלסטינים להיצמד לקוראן ולהימנע מהרג פנימי.

 

טיבי תקף בחריפות את ישראל, "הישראלים רצחו את אימאן חיג'ו בת החודשיים, חיסלו שנים לאחר מכן את אימאן אל-המס בת ה-13. אמרנו להם שהיא תלמידה, אמרו מחבלת. הם רוצים לחסל את הילדים הפלסטינים, את הנשים ואת הזקנים, בדרך לחסל את רעיון החירות והעצמאות של הפלסטינים. אנו אומרים לישראלים - הילדים האלה רק רוצים לשוב מבית הספר לבתיהם".


בדרך לעצרת הפתח (צילום: איי.אף.פי)

 

"יצרת את הענק הצהוב (דגל הפתח - ע.ו) הזה שנקרא פתח והענק הזה ממשיך בדרכך. יצרת את הצבע היפה ביותר שממשיך במאבק", אמר ח"כ טיבי בנוכחותו של נשיא הרשות, מחמוד עבאס (אבו מאזן). הוא הדגיש שוב ושוב בנאומו את ערפאת ואת אבו מאזן כממשיך דרכו. טיבי ציין בנאומו את התרומה המכרעת של הפתח למאבק הפלסטיני וברך על-כך שהיתה "חלוצת ומובילת המהפכה הפלסטינית".  

 

טיבי ציין כי "חלק מהמולדת הפלסטינית שוחרר, והחלק האחר ממשיך להיות כבוש והדרך עדיין ארוכה לשחרור. לכן על המאבק להימשך". הוא קרא לפלסטינים להפסיק את המלחמות הפנימיות בינהם. "אני קורא לארגונים הפלסטינים להפסיק את הרג האח על ידי אחיו, להפסיק את החטיפות ולהפסיק את הלוחמה הפנימית. אני קורא לפתח ולחמאס - התאחדו, התאחדו, התאחדו. האחדות הלאומית היא הערבות למאבק בכיבוש והיא הדרך שבה תחסמו את מזימות הכיבוש. זכרו, המולדת עוד לא שוחררה".

 

טיבי סיים את נאומו בפנייה לאסירים הפלסטינים: "ההנהגה הפלסטינית מציבה את עניינכם בעדיפות העליונה. כל שעה ושעה אבו מאזן מתעסק בעניינכם ומבקש מאיתנו להעלות את עניינכם. אני שביקרתי אתמול את האח המנהיג מרואן ברגותי והעברתי לו את ברכתו של אבו מאזן, מבטיח להם שתצאו לחופשי והשחר יעלה, השחר יעלה. העם הזה חייב לנצח, העם הזה חייב לנצח".

פורסם לראשונה 11/01/2007 13:32

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבו מאזן בעצרת היום ברמאללה
צילום: איי אף פי
צילום: גיל יוחנן
אחמד טיבי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים