שתף קטע נבחר

מזל"ט התרסק ברצועה: חמאס הציג תמונות

מצה"ל נמסר כי מדובר בתקלה טכנית ובחמאס הציגו תמונות המראות את המזל"ט הישראלי. לפני חודשיים התרסק מזל"ט באותו אזור

מזל"ט (מטוס זעיר ללא טייס) של צה"ל התרסק היום (ה') בצפון רצועת עזה. כלי הטייס התרסק באזור העיירה בית חנון בעקבות תקלה טכנית, שנסיבותיה טרם ברורות.

 

הפלסטינים, מרגע ההודעה על נפילת המזל"ט, משמיעים קריאות שמחה במסגדים ברצועה וטוענים כי כלי הטייס בידיהם וכי יציגו קלטת וידאו המתעדת אותו. פסוקים מהקוראן נשמעו במערכות הכריזה ובישרו על כך ש"אלוהים מסייע ללוחמים לצלוף ולפגוע טוב יותר במטרותיהם". כעבור מספר שעות פורסמובאתר החמאס תמונות בהן נראים חמושים ליד מה שנראה כמזל"ט של צה"ל.


לוחם גדודי עז א-דין אל-קסאם עם המזל"ט (מתוך אתר החמאס)

 

בחודש נובמבר האחרון התרסק מזל"ט מעל שמי הנגב המערבי וחלקים ממנו נפלו באזור נתיב העשרה, סמוך לגבול עם רצועת עזה. המזל"ט טס באזור במסגרת הפעילות המבצעית שעורכים כוחות צה"ל בצפון רצועת עזה ותפקידו היה אספקת תמונה אווירית והיבטים מודיעניים נוספים.

 

בצה"ל הבהירו גם אז כי הסיבה להתרסקות היא תקלה טכנית ולא ירי מן הקרקע כלפי המזל"ט. גם במהלך המלחמה בלבנון התרסק מזל"ט בדרום לבנון וחיל האוויר דאג לפוצץ אותו, על מנת שלא להשאיר בשטח את חלקיו. אירועים דומים התרחשו גם בשנת 2005 בצפון הארץ ובגדה.

 

השימוש במזל"טים (או בשמם האחר כטב"מים - כלי טיס בלתי מאויישים) הפך לאמצעי שכיח ביותר בצה"ל בשל תכונותיו המודיעיניות ויכולתו לספק תמונת וידאו איכותית מדוייקת בכל רגע נתון. בנוסף, קוטנו מפחית את הסיכוי לפגיעה בו מצד האוייב והשימוש בו זול לאין שיעור מהפעלת כלי טיס מאויש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים