שתף קטע נבחר

חשד: אסיר ניסה להבריח רעל לכלא בדרום

הסוהרים שרגילים להברחות סמים לכלא, הופתעו לגלות כי אסיר ששב מחופשה פלט מגופו שקית המכילה רעל. כעת בודקים בשב"ס מה התכוון לעשות האסיר עם הרעל

אסיר שחזר מחופשה לבית כלא בדרום פלט היום (ב') מגופו 12 שקיות. בבדיקה התברר כי 11 שקיות מכילות סם החשוד כהרואין, ואילו השקית האחרונה מכילה רעל. כעת בודקים בשב"ס האם הרעל הוברח כדי לחסל אסיר אחר? או לצורך התאבדות אחד האסירים? בשב"ס אומר כי לא זכורה להם מקרה של הברחת רעל לכלא.

 

האסיר שנשפט לעונש מאסר בעקבות הרשעתו בגין עבירות סמים חזר לכלא מחופשה שגרתית. בזמן היותו בחופשה הגיע מידע מודיעיני לסוהרי יחידת דרור, הפועלת נגד הברחת סמים על-ידי אסירים לכלא, שהאסיר מתכוון להבריח סמים. סוהרי היחידה נערכו מראש וכאשר שב האסיר בסוף השבוע לכלא הוא נלקח מייד לתא מיוחד שם המתינו הסוהרים שהוא יעשה את צרכיו. רק כעבור יומיים עשה האסיר את צרכיו והסמים והרעל שהיו בתוך שקיות אטומות נתגלו.

 

השקיות נלקחו לבדיקה והסוהרים חשבו כי מדובר בעוד סיכול שיגרתי של הברחת סמים לכלא. אך לאחר שנפתחו השקיות התברר שאחת מהן מכילה חומר שאינו סם. תכולת השקית נשלחה לבדיקה נוספת ורק אז התברר כי מדובר ברעל מסוכן שעלול לגרום למותו של אדם.

 

בשב"ס אומרים כי מבחינה חוקית הם מנועים לעשות בדיקות חודרניות בגוף האסירים, גם אם יש חשד שהם מנסים להבריח סמים לכלא בגופם על-ידי בליעתם או החדרתם לאיברים מוצנעים, ולכן הסוהרים נאלצים לפעול בשיטות אחרות על מנת למנוע הברחות. אך כעת בעקבות נסיון הברחת הרעל המסוכן הם מודאגים יותר ממקרים של הברחות שלא סוכלו.

 

מקרה בו אסיר הורעל למוות אירע לפני כשנה בכלא אשמורת. האסיר יוני אלזם נמצא מת בתאו באגף ההפרדה בכלא כמה שעות לפני שהיה אמור להעיד נגד שמעון זריהן שהואשם ברצח. בעקבות מותו של אלזם זריהן שוחרר. בבדיקות התברר כי מותו של אלזם נגרם כתוצאה מבליעת רעל. עד עכשיו לא ידוע איך הוא הורעל.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הבריח גם שקיות עם סם (ארכיון)
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים