שתף קטע נבחר

חשד: צוות הגן נעל את הילדים במחסן

הורים לילדים בגן נעמ"ת ברחובות התלוננו במשטרה בטענה שילדיהם נכלאו במחסן כאקט ענישתי. מבירור שערכו, התברר להם שמדובר בדפוס חוזר. כעת בודקת הפרקליטות אם יש מקום לכתב אישום. נעמ"ת: "אנו יזמנו פנייה למשטרה, מקומה של גננת שאוכפת משמעת בצורה כה נוקשה - אינו עמנו"

הורים בגן ילדים של נעמ"ת ברחובות הגישו תלונה במשטרה נגד הצוות המקצועי בגן, בחשד להתעללות בילדיהם. בימים אלה הועבר חומר החקירה לעיונה של הפרקליטות כדי לבדוק האם קיימות ראיות להגשת כתב אישום. בין השאר נבדק חשד כי חלק מהילדים נכלאו במחסן הגן כאקט ענישתי.

 

הגן המדובר הינו אחד מתוך אשכול גנים של נעמ"ת, ולומדים בו ילדים בני 3-4. מספר ימים לאחר תחילת שנת הלימודים עזבה הגננת הראשית של הגן את תפקידה ובנעמ"ת הסבירו להורים שהיא החליטה להתפטר מכיוון ש"העבודה קשה לה". במקומה הובאה גננת חדשה לגן, שהספיקה לעבוד עד חודש דצמבר - ואז להפתעת ההורים גם היא עזבה.

 

ההורים ביקשו לבדוק מה מתרחש בגן וכינסו אסיפה עם צוות הנהלת נעמ"ת, ושם נמסר להם כי עקב השמועות וריבוי התלונות, הוחלט להשעות את כל הצוות המקצועי של הגן. תוך כדי הדיונים סיפר אחד ההורים כי התברר לו שבנו נענש בשהייה במחסן הגן. מבירור שעשו ההורים נטען כי לפחות שני ילדים נוספים נכלאו לכאורה במחסן, ובמקרה אחר לא ניתן אוכל לאחד הילדים.

 

בעקבות הבירור החליטו ההורים להשבית את הלימודים בגן הילדים לארבעה ימים, ובמקביל הם תלו שלטים על גדרות הגן והפיצו מנשרים בקרב תושבי השכונה על מנת ליידע אותם מה קרה בגן. אחד ההורים אף הגיש תלונה במשטרת רחובות.

 

"אנחנו לא רוצים לעבור על הדבר הזה בשתיקה", אמר אחד ההורים. "לא יכול להיות שיהיו בעיות ושמועות על מה שנעשה בגן, ולא נוכל לקבל תשובות כמו שצריך. התשובה היחידה הנורמלית הייתה שאם אנחנו רוצים - אנחנו יכולים להוציא את הילדים שלנו מהגן. אלה לא תשובות רציניות".

 

נעמ"ת: אנחנו יזמנו פנייה למשטרה

אחד ההורים בגן טוען כי למרות הבטחות ההנהלה להשעות את צוות הגן, בגן עדיין עובדת אחת הסייעות. הוא מוסיף כי "בגן התגלו מפגעים רבים בתחום החינוכי הבטיחותי והתברואתי, שלא טופלו במשך למעלה משנה. נראה שההנהלה מתעקשת להילחם בנו, ההורים, עד כדי אי איכפתיות מפגיעה בשמו של הארגון שבו איבדנו אמון".

 

מפקד משטרת רחובות, סנ"צ אלון לבבי, אמר: "אכן התקבלה תלונה, ובשלב זה הועבר תיק החקירה לידי הפרקליטות לגבי המשך טיפול".

 

דוברת נעמ"ת, כרמל איתן: "אנחנו אלו שיזמנו את הפנייה למשטרה. לא היינו מרוצים מצורת הטיפול של הגננת ונוכח זאת היא התפטרה מעבודתה. כינסנו אסיפת הורים על מנת לספר על עזיבת הגננת, ואז קמו שני הורים ובמעמד הזה סיפרו על שמועות כי הילדים שלהם נסגרו במחסן כעונש. 

 

"נוכח זאת לא יכולנו להסתפק בפיטורי הגננת, ופנינו לפקידת הסעד של עיריית רחובות שלמיטב ידיעתנו פנתה למשטרה. מאותו רגע, הנושא כבר לא בידיים שלנו. מקומה של גננת שאוכפת משמעת בצורה נוקשה באופן זה הוא לא איתנו".

 

המידע הראשוני הגיע במייל האדום
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הילדים ננעלו במחסן. אילוסטרציה
מומלצים