שתף קטע נבחר

צילום: מיכאל קרמר

הורים שכולים: אין נחמה בהתפטרות חלוץ

ההורים שבניהם נהרגו במלחמה אומרים ל-ynet כי התפטרות הרמטכ"ל היא צעד ראוי - אבל לא משפיעה על הכאב. "גם הלילה לא ישנתי וגם הבוקר קמתי עם אותו עצב שאיתו אני קם מאז שיהונתן נפל", אומר דוד איינהורן

"אין לנו נחמה ואין לנו נקמה. אנחנו בסך הכל היינו רוצים שהצבא ישתקם, ושאותם הורים שכולים בפוטנציה מהמלחמה הבאה לפחות ידעו שמי שמוביל את הבנים שלהם עושה את המיטב כדי שהם יחזרו הביתה" - כך אמר הבוקר (יום ד') ישראל קלאוזנר, אביו של אוהד ז"ל, שנפל במלחמת לבנון.

 

לדבריו, אין זה מפליא שחלוץ הוא הראשון שלקח אחריות והתפטר. "הוא מהווה דוגמה ומופת לאדם ערכי. אף על פי שאומרים שהוא אדם ללא רגש, אצלי הוא יצר רושם של אדם מאוד ערכי ורגשני. ברגע שהוא נוכח לדעת שהוא מיצה את יכולתו לשפר ולשקם את הצבא הוא ביצע את המהלך הזה, שהוא מאוד חשוב לצבא ולמדינה. כעת אנו קוראים לפרץ ולאולמרט ללכת בעקבותיו. לא ייתכן שמינוי הרמטכ"ל הבא ייעשה בידי אותם אנשים שהכשילו ונכשלו במלחמה הזאת".

 

  • הרמטכ"ל התפטר - סיקור מיוחד ב-ynet

 

ריבה מוסקל, אמו של רפנאל ז"ל שנהרג בלבנון, אומרת כי "התפטרות חלוץ היא לא יום של שמחה ולא יום קל. בכל מקרה, הוא עשה את הצעד הראשון, ואנחנו בהחלט מצפים שהוא יהיה כשמו - חלוץ לפני המחנה. לצערנו הרב, הרמטכ"ל לא עמד במשימה, אבל ברור לנו שהאחריות היא לא רק שלו. יש גם שר ביטחון, יש ראש ממשלה ויש קבינט. זה שחלוץ לקח אחריות לא מנחם, אבל נותן תקווה שאחרים ילכו בעקבותיו ושאולי תרבות השלטון תשתנה. רעידת האדמה התחילה היום, ואסור שהיא תיעצר".

 

משה מוסקל, בעלה של ריבה: "מה שחשוב זו הנהגת הנורמה של לקיחת אחריות. רפנאל כתב פעם 'דגל, לאום, מדינה ושלום - נראים היום כחלום'. כנראה שהוא ראה את הבאות באופן חד וברור. אולי השליחות שלו הייתה להנחיל לעם הזה ערכים אחרים, כי הגענו לכזה כאוס שכל השחיתותיות והכשלים הם כנראה רק הסימפטומים. צריך לחזור לכל הערכים הבסיסיים שיעשו טוב לעם הזה". 

  

דוד איינוהרן, אביו של יהונתן ז"ל, סבור כי ההתפטרות היא צעד נכון, שנעשה מעט מאוחר מדי. "אין לנו שמחה לאיד על ההתפטרות שלו", הוא אומר. "הוא היה צריך לקחת את האחריות מזמן, אבל טוב שהוא עשה את זה עכשיו. הוא מסמן גם לפקודים שלו וגם לאחראים עליו את הדרך - פשוט ללכת הביתה.

 

"בכל אופן, התפטרותו לא מקלה על הכאב. גם הלילה לא ישנתי וגם הבוקר קמתי עם אותו עצב שאיתו אני קם מאז שיהונתן נפל. אני עצוב גם על חצי שנה מיותרת, שבמהלכה הצבא עשה כל מיני פעולות בתוך עצמו ולא קם מישהו שיוביל אותו למערכה הבאה. אני מטורד מכך שהצבא עדיין לא השתקם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוסקל. "לא יום של שמחה"
צילום: יואב גלאי
חלוץ. יורד מהבמה
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים