שתף קטע נבחר

אולמרט נבדק בתל השומר - הציבור שוב לא ידע

בפעם השנייה בתוך מספר חודשים הגיע ראש הממשלה לבדיקות רפואיות מבלי שתצא על כך הודעה מלשכתו. גם על ניתוח העפעפיים נודע לציבור רק מהתקשורת. מלשכתו נמסר: "ראש הממשלה עבר בדיקת סקר שנתית שגרתית. התוצאות היו לשביעות רצונם המלאה של הרופאים". בארה"ב עובר הנשיא בדיקה שנתית של כשירות רפואית בסיומה מתפרסם דין וחשבון על בריאותו

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, עבר לפני כשבועיים בדיקות רפואיות במרכז הרפואי תל השומר - כך נודע  ל-ynet. דבר הבדיקות נשמר בסוד ולשכת ראש הממשלה לא עדכנה את הציבור.

 

כזכור, רק לפני חודשים אחדים הגיע ראש הממשלה לבית החולים תל השומר ביום שישי ועבר בדיקות רפואיות, כשגם אז דבר הבדיקות לא פורסם באופן רשמי על ידי לשכת ראש הממשלה. בנוסף עבר אולמרט ניתוח בעפעפיו, אשר נחשף רק בעקבות הדיווחים בתקשורת ולא זכה להודעה מסודרת מטעם לשכת ראש הממשלה.

 

גורמים בבית החולים תל השומר אמרו ל-ynet כי במסגרת הבדיקות הרפואיות האחרונות ביקר ראש הממשלה גם במחלקה הנוירולוגית. בלשכתו של אולמרט אישרו את עצם הבדיקות אך טענו: "ראש הממשלה עבר בדיקת סקר שנתית שגרתית, כפי שעבר גם בשנים עברו. התוצאות היו לשביעות רצונם המלאה של הרופאים".

 

גורמים בלשכת ראש הממשלה הכחישו כי אולמרט עבר בדיקות נוירולוגיות מיוחדות ואמרו כי לא היתה סיבה לעדכן את הציבור בדבר. מבית החולים תל השומר נמסר: "באופן עקרוני איננו מעבירים מידע במקרים שכאלו".

 

נושא בריאותם של ראשי המדינה עלה לכותרות בחודש יולי האחרון, כאשר הרמטכ"ל, רב אלוף דן חלוץ, נלקח לבדיקות בבית החולים איכילוב בתל אביב - במהלך מלחמת לבנון - לאחר שחש מיחושים בבטנו. בבדיקות לא התגלה כל ממצא חריג וחלוץ שוחרר למנוחה בביתו. יום לאחר מכן הוא כבר קיים הערכת מצב בלשכתו בקריה.

 

יומיים לאחר אותן בדיקות שב וביצע חלוץ סדרת בדיקות נוספת באיכילוב גם בבדיקות אלו לא נמצא כל ממצא פתולוגי והוא שוחרר עם איבחון לצרבת בלבד.

 

יצוין כי לאחר התמוטטותו של ראש הממשלה לשעבר, אריאל שרון, התקיים דיון ציבורי סוער סביב השאלה האם ראש הממשלה צריך לעדכן את הציבור על בדיקותיו הרפואיות ועל מצבו הבריאותי.

 

במסגרת אותו דיון עלתה דרישה ציבורית לפרסום תיקיהם הרפואיים של אישי ציבור, כפי שנוהגות מדינות רבות אחרות. בארצות הברית, למשל, עובר הנשיא בדיקה שנתית של כשירות רפואית ובתומה מתפרסם דין וחשבון על בריאותו. בישראל, לפי שעה, אין כל חובה על ראשי המדינה לדווח על הבדיקות הרפואיות שהם עוברים.


פורסם לראשונה 30/01/2007 22:15

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
אולמרט. בדיקות חשאיות
צילום: דודי ועקנין
חלוץ. נבדק ושוחרר
צילום: רויטרס
מומלצים