שתף קטע נבחר

יו"ר שדולת הנשים: אפשר להתגאות בשופטים

הרשעתו של חיים רמון התקבלה בברכה בקרב ארגוני הנשים. יו"ר שדולת הנשים אמרה כי "מעתה הנשים יכולות להיות בטוחות כי יש מי שיגן על זכויותיהן". מנכ"ל איגוד מרכזי סיוע של נפגעות תקיפה מינית: "המסר הוא שנשיקה איננה אקט רומנטי כאשר היא נעשית בכפייה"

ארגוני הנשים קיבלו בסיפוק את דבר הרשעתו היום (ד') של השר לשעבר, חיים רמון, בעבירה של מעשה מגונה. לדבריהן, מדובר במסר ברור שיש מרחק רב בין חיזור לניצול יחסי סמכות.

 

 

‏יו"ר שדולת הנשים בישראל, רינה בר טל, אמרה: "פסק הדין הינו אירוע מכונן ביחס להתנהגות נורמטיבית בחברה הישראלית בכלל וביחסי מרות בפרט. אני מאושרת מכך שמדינת ישראל הוכיחה שוב כי היא יכולה להתגאות במערכת החוק, כמו גם בשופטי ישראל. היום, נשות ישראל ועימן החברה הישראלית כולה, יכולות להיות בטוחות כי יש מי שיגן על זכויותיהן וילחמו על הוצאת צדקתן לאור".

 

מנכ"ל איגוד מרכזי סיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית, טל קרמר-ודעי, אמרה ל-ynet: "הייתי נרגשת מהכרעת השופטים. זה מסר ברור לכולנו והמסר הוא שיש מרחק בין חיזור, מחמאה ופלירטוט לבין ניצול יחסי סמכות. מסר נוסף הוא שנשיקה איננה אקט רומנטי כאשר היא נעשית בכפייה. הגשת תלונה בגין אלימות מינית כאשר מדובר באיש ציבור היא בחירה אמיצה וקשה. נשים באשר הן אחראיות לתחושת הביטחון שלהן בבית, בעבודה, בשירות הצבאי ובכל מקום אחר".

 

גם ארגוני הנשים הדתיות הגיבו להכרעת הדין. יו"ר תנועת האשה הדתית-לאומית בישראל, ליאורה מינקה, אמרה כי הכרעת הדין מלמדת שלא כל לשון הנופל על לשון – הוא ערובה לפתגם מוצלח ונכון, ובוודאי לא למעשה נבון. "תדע מהיום כל אם וכל נערה עבריה, שאין להתפתות לחלקת לשונו של כל גבר החושב את עצמו לשרמנטי ולמי יודע מה, ושרצוי וכדאי להתלונן על כל כפייה סקסיסטית וגסה. לא רק החיים והמוות ביד הלשון, כמאמר החכם מכל אדם, אלא גם הקריירה הציבורית של כל איש ציבור, יהיה רם ונכבד ככל שיהיה, שנדמה לו כי הכל שריר ומותר ונסלח".

 

מי שהופתעה מהרשעתו של רמון, היתה חברת הכנסת לשעבר וסגנית ראש עיריית תל-אביב, יעל דיין. דיין אשר ידועה כיוזמת החוקים שעוסקים בהטרדה מינית אמרה: "מהבחינה האנושית את מביעה צער על ההחלטה וחייבת לומר שזה די הפתיע אותי, אבל עד שאני לא אקרא את כל הכרעת הדין אני יודעת רק את מה שכולם יודעים, ואם ההחלטה היתה כפי שהיתה היה שם - היא צודקת. למרות שעל-פניו היה ראוי לעשות עיסקת טיעון במשפט הזה. במשפטים כאלה יש בדרך כלל מילה מול מילה ולכן פסיקה אחידה של כל השופטים הפתיעה אותי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רמון בכניסה לבית המשפט
צילום: ניב קלדרון
צילום: גיל יוחנן
רינה בר טל. השופטים מגינים על הזכויות
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
יעל דיין. הופתעה מההרשעה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים