שתף קטע נבחר

פרס: כרגע חיים רמון הוא הקורבן

למרות הקביעה הקשה של בית המשפט, פוליטיקאים מתייצבים לצדו של חיים רמון. השר שמעון פרס אמר ל-ynet: "כחבר אני מרגיש שנקטעה פה קריירה של איש ציבור בולט ומוכשר ביותר בגלל מעשה שטות, וזה היה מעשה שטות". אלי ישי: "אני מחבב את חיים ומרגיש עצב ברמה האישית"

המשנה לראש הממשלה, שמעון פרס, אמר הערב (יום ד') בשיחה עם ynet בהתייחסו לפרשת רמון: "כרגע חיים רמון הוא הקורבן ואני מצטער על כך מאוד". לדבריו, "כחבר אני מרגיש שנקטעה פה קריירה של איש ציבור בולט ומוכשר ביותר בגלל מעשה שטות, וזה היה מעשה שטות". הוא דיבר בשולי טקס הענקת פרס התעשייה בתל-אביב, שהשתתפו בו בכירי המשק.

 

פרס ביקש להתייחס לנושא באופן ממלכתי, כיאה למי שמתמודד על תפקיד הנשיא: "שרים אינם שופטים ולא שופטים של שופטים ולכן אין לי עמדה בקשר להחלטת בית המשפט בנוגע לשר רמון". הוא חלק שבחים רבים לחיים רמון.

 

 

יו"ר ש"ס ושר התמ"ת, אלי ישי, אמר באותו עניין: "אני מצטער מאוד על-כך שאיש נפלא כזה ופוליטיקאי בכיר שתרם כה רבות למדינת ישראל, אירע לו מה שאירע לו. אני מחבב את חיים מאוד ומרגיש עצב ברמה האישית. עם זאת, כחרדי אני מעוניין שנורמות המוסר במדינה יהיו טובות יותר ואני אשמח אם ממקרים כאלו תצאנה נורמות מוסריות טובות יותר בחברה הישראלית".

 

למרות שבאופן רשמי, איש מהתעשיינים ואנשי העסקים שהגיעו לאירוע לא התייחסו לפרשת חיים רמון, הנושא הפך לשיחת הערב. הבדיחה שהתפשטה שם כאש בשדה קוצים: "אל תלחץ לי את היד, אתה עוד תתבע אותי". אחד מאנשי העסקים אמר לאישתו של איש עסקים: "נשקי אותי רק על הלחי ורק ליד בעלך. אני לא רוצה להסתבך איתך". אחרים העירו שהפרשה "משתקת כל מגע חברתי בין אנשים".

 

הרכב של שלושה שופטים הרשיע פה אחד את רמון בעבירה של מעשה מגונה על שנישק במשרד ראש הממשלה חיילת בניגוד לרצונה בחודש יולי האחרון. בית המשפט קבע כי גרסתו של רמון בלתי אמינה ומתח ביקורת חריפה על השר לשעבר. לדברי הרכב השופטים, רמון לא בחל אף בהכתמת המתלוננת. "אין מדובר בנשיקה תמימה על הלחי או על המצח מתוך רגש של חיבה אלא בנשיקה שיש בה את כל האלמנטים של עבירת מין".

 

שעות ספורות לאחר הכרעת הדין הקשה בעניינו של חיים רמון, הוא הודיע רשמית שיערער. עוד נמסר ש"הוא יגיב בצורה מסודרת לאחר שילמד את פסק הדין". בהודעה שנמסרה ממקורביו נאמר ש"כבר מעיון ראשוני בהכרעת הדין עולות שאלות לא מעטות". ב-21 בפברואר שלב הטיעונים לעונש במשפטו של רמון. בשלב זה יטען כל אחד מהצדדים לרמת הענישה שאותה הוא חושב שראוי יהיה להטיל על רמון.  

 

ה', שעבדה כחיילת במשרד ראש הממשלה כאשר רמון - אז שר המשפטים - נישק אותה בניגוד לרצונה, הדגישה בראיון לערוץ 10 שהנשיקה בוצעה בניגוד לרצונה: "אחרי התמונות, הצלם יצא החוצה ובשניה שהוא יצא, שחררתי את היד שלי ממנו מהחיבוק, והוא תפס לי את הפנים ונישק אותי. ואז אני מרגישה את הלשון שלו גם, ואני קולטת מה קורה. אני זזה צעד אחורה. נדמה לי שהסתכלתי עליו גם ויצאתי מהחדר. תבין שזה משהו שאתה לא מצפה לו. אם הייתי חושבת לרגע שהבן אדם הזה, אחרי שאצטלם איתו שתי תמונות, יתפוס לי את הפנים וינשק אותי, בחיים לא הייתי מבקשת להצטלם איתו, בחיים. זה לא משהו שעושים ביומיום, אתה לא מתנשק עם כל אחד. בטח לא גבר בגילו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרס
צילום: איי אף פי
צילום: ירון ברנר
ה' שהתלוננה נגד חיים רמון
צילום: ירון ברנר
חיים רמון וזוגתו בבית המשפט
צילום: ניב קלדרון
מומלצים