שתף קטע נבחר

עלו ברשת: פארודיות על משה קצב

מנגנון לאבחון רפואי עצמי, הפקת ספר תמונות, בלוג תזונה, אתר פעיל(!) של חבר מועצת עירייה, אתרים מהממים של צלמים, סיור וירטואלי בגן אירועים, תולדות טכנולוגיות התקשורת ומיטב קטעי הווידאו ברשת

פייבוריט: דוקטור אינפו

אלי זבולוני, המנוע החכם מאחורי פורטל המידע הרפואי "אינפומד", לא מפסיק לשגר אל הרשת אפליקציות חדשות, מקוריות ושימושיות ביותר בתחום הבריאות ואיכות החיים. הפיתוח האחרון והמבריק שלו הוא מנגנון מקוון ל"אבחון עצמי" - מכונה יפה המתבססת על מאגרי המידע הרבים שקיימים ב"אינפומד", עם ממשק שמאפשר לכל

גולש לקבל חיווי בסיסי וראשוני באשר לתופעה ממנה הוא סובל.

 

המערכת הזו אינה יכולה להוות תחליף לייעוץ מקצועי של רופא אמיתי, אבל היא יכולה לאבחן לחיוב או לשלילה מצבים דחופים, לאפיין תופעות, ואף להמליץ על האופן שבה כדאי לדווח עליהן לרופא.

 

בדף הפתיחה נדרש הגולש לבחור את ה"משפחה" של הסימפטומים (מחלות ילדות, או בעיות מין למשל), או את הבעיה עצמה (למשל: אקזמה, אקנה או בדיקות שד).

 

בכל "בעיה" מוצג מסלול שמאפשר לגולש להגדיר לחיוב או לשלילה את הסימפטומים שמהם הוא סובל מתוך התופעות האופייניות למצב. על פי הנתונים הראשוניים האלה מנפקת המערכת המלצה ("גש מייד לרופא", או "קבע תור לא דחוף למומחה").

 

אם זה לא מספיק - במקרים שבהם מדובר בעניין זניח מסבירה המערכת כיצד ניתן לטפל בתופעה באמצעים ביתיים בלבד. למי שמעוניין, יש גם מדריך לתפעול המנגנון הזה. יפה.

  

צל"ש השימושיות: האלבום הכי אישי

כמה חודשים אחרי שהוצגה לראשונה כבר נראה שהטכנולוגיה המעניינת של "לופה", תוכנה להפקה מקוונת של אלבומי תמונות אישיים, מוכיחה עצמה כאחד המיזמים המשובחים יותר שהושקו כאן בתחום הצילום הדיגיטלי. התוכנה פשוטה וקלה מאוד לתפעול, ניתן להפיק באמצעותה מגוון גדול של ספרי תמונות יפהפיים, והמחיר לעותק סביר ביותר.

 

תהליך הסידור והעריכה של הספר הוא אינטואיטיבי ומבטיח מוצר אסתטי, ויכול לשמש הורים וילדים גם כבילוי של זמן איכות. המוצרים המופקים באמצעות התוכנה יכולים לשמש מתנות מקוריות, אישיות ומרגשות ביותר. יופי.

  

אישיים ושווים

שני אתרים אישיים וראויים:

 

ברוך הלוי-סגל – אתר אישי ואנטי-ממסדי שמפעיל בלוגר בן 74, היוצא נגד שיטת פירמידת המזון שאומצה בידי משרד הבריאות הישראלי בעקבות הנהגתה בארה"ב בידי משרד החקלאות האמריקני. הלוי-סגל מתמקד בתחום התזונה הנכונה וצריכת המזון המאוזנת, וטוען כי השיטה הנהוגה מטעה את הציבור, שכן היא מעודדת צריכת פחמימות מוגזמת, שגוררת השמנת יתר ועלייה בחולי הסוכרת.

 

ירון עולמי – חבר מועצה צעיר מהרצליה, ירון עולמי, בחר לדווח ישירות לתושבי העיר על פעילותו במועצה, ולאפשר להם להיעזר בו ולהגיב אליו ישירות בכל נושא באמצעות אתר אישי המשדר חמימות רבה.

 

עצם הפעלת האתר מבורכת, אבל יחד עם זאת, לא ברור אם הבאנרים המפרסמים פרויקטים בעיר הרצליה הם אכן לגיטימיים באתר של חבר מועצת עיר.

  

צלמים וצילומים

שלוש כתובות של אסתטיקה מהממת נטו:

 

עדי אורני – אתר משודרג ויפהפה לצלמת המגזין הכי טרנדית בעיר עדי אורני, שמוכרת בזכות שערי ירחונים, העטיפות לדיסקים פופולריים והפקות אופנה מושקעות. לצד הסלבריטיס המתבקשים (נינט-יודה-דנקר-שכטר) מציג תיק העבודות הזוהר הזה גם עשרות צילומי פרסום, קטלוגים ואופנה.

 

אפרת נקש – ומנגד עומד אתר העבודות המרגש של צלמת הטבע אפרת נקש, שמציגה את נופי הארץ, לצד עבודות חובקות עולם של בעלי חיים ודמויות ססגוניות מיעדים אקזוטיים. בין מאות התמונות גם קטעי יומן וסיפורים ממסעותיה, טיפים לצילום בתנאי שטח מורכבים, וקישורים לאתרים רלוונטיים לכל יעד.

 

ניר אריאלי – גם אתר הצילומים הפרטי של החייל ניר אריאלי, המשרת כצלם צבאי בשבועון "במחנה", יפהפה ומושקע. לצד כל עבודותיו הוא מספק נתונים אודות תנאי הצילום, ומאפשר להוריד אותן כרקעים למחשב. עוד באתר: גלריה איכותית ביותר מעבודותיהם של חבריו המוכשרים של אריאלי.

  

מסחריים ושווים

למרות נטייתנו לא להציג אתרים שתכליתם שיווקית בלבד, הנה שניים שמביאים ערך מוסף אמיתי:

 

הגבעה בברנר – אתר לשיווק גן אירועים המציג סיור וירטואלי מדליק בטכנולוגיית תלת ממד ייחודית: אפשר לנווט אל תוך מתקני הגן, להתרשם מכל פינותיו, לבקר במשרדים, להכיר את כל צוות העובדים, ואפילו להתרשם מהאווירה במקום ביום או בלילה.

 

הלו – אתר איכותי שהשיקה חברת הסלולר אורנג' כחלק ממהלך שמכוון לקהל יעד צעיר, ונועד לייצר לגיטימציה "חינוכית" לקונספט השיווקי שמאחוריו.

 

האתר "אורנג'-הלו" מביא מידע רב על תולדות התקשורת העולמית על פני ציר הזמן, מהמצאת הגנרטור הראשון בשנת 1746 ועד עידן נגן המדיה הסלולרי, תוך הבלטת אירועים, שמות ממציאים ודמויות ששינו את פני התקשורת העולמית. אם מתעלמים מהמניפולציה השיווקית, מדובר באתר מעניין, מושקע ושווה ביותר.

  

חדש בטיוב

מקבץ שבועי של סרטוני קצוות שרצים באתרי שיתוף הווידאו:

 

כזה אתם רוצים – תמיד רציתם איי-פוד, אבל אנחנו ממליצים לחכות ולא לשבור עדיין שום תוכנית חיסכון בשבילו, כי תיכף מגיע הדבר הגדול הבא באמת: האיי-פון. אפל שוב עושה את זה ומציגה את האיי-פון – פלא טכנולוגי שדוחס אל מכשיר אחד כל יכולת בידורית ותקשורתית מוכרת, בעיצוב יפהפה של טלפון נייד דק במיוחד.

 

כתבת המגזין הזו חושפת את הממשקים היפהפיים של המחשב / טלפון / נגן הזה, שמתבססים על מסכי מגע בלבד, ובכך מסבירה מדוע הוא מעורר עניין כה גדול, אף שלחנויות יגיע רק בחודש יוני הקרוב. מחירו בארה"ב, אגב, יעמוד על 499 דולר, כסף קטן באמת נוכח מהפכנותו. (שלח: עמית פל).

 

בחור מחשמל – אל תנסו את זה בבית, אפילו לא בצחוק: האיש המוזר הזה טוען את גופו

בחשמל, ובכך מצליח להזיז חפצים ממקומם, להצית נייר, להדליק אור ולבצע להטוטים נוספים. הוא רואה בעצמו אמן, ועל כן מסרב בעקביות להופעות בקרקסים ובפני קהל. (שלחה: נועה בן שבת).

 

מלתעות קטנות – כמה מקסים: סרט סופר-8 קצר שצולם בשנת מ-1978 בידי חבורת ילדים בני 12, כגרסה עצמאית לשובר הקופות "מלתעות". דל תקציב אך נחמד מאוד. (שלח: עמית פל).

 

הימים האחרים – חבורת האנימטורים השנונים של "כוסברה" מביאים את גרסתם ל"הימים האחרים" של להקת פיקוד המרכז, אבל בביצוע של מנהיגי ישראל והמזרח התיכון.

 

הרקע של שוש – על בלוג הקולנוע המוזר-אך-מוצלח של שוש להב בפליקס כבר כתבנו כאן, אבל נאלצים שוב להפנות אליו את תשומת לבכם, ולהמליץ לכם לעקוב אחרי מה שקורה ברקע לכל מונולוג חדש שם - דמויות המשנה הביזאריות שם מתחילות להסתמן כסוג של הברקה מקורית.

 

מיטות בוערות – סתם יום של חול בפרלמנט האוסטרלי: נאומו של שר האוצר פיטר קוסטלו בענייני מיסוי הופך לקטע סטנד אפ, כאשר הוא מצטט מיצירתו של חבר פרלמנט מטעם מפלגת הלייבור, פיטר גארט, שמוכר בעולם בעיקר כסולן להקת הרוק המצליחה "מידנייט אויל". את השיר שבחר לצטט כולכם מכירים – הלהיט "מיטות בוערות". (שלח: עמית פל).

 

בנג'י לרוחק – לדבר המטורף הזה קוראים יריית סלינג. העיקרון פשוט: מחברים נערה אל

רתמות גומי אלסטיות וחזקות במיוחד, קושרים לטרקטורון, נוסעים קצת – ואז יורים אותה אל האופק. לא ברור אם הנערה נשארה בחיים אחרי חוסר השפיות הזה. (שלחה: נועה בן שבת).

 

נאום קצב – ולסיום, קצת נחת למי שפספס את השעה הכי טלוויזיונית השנה - שני סרטונים מתוך עשרות אנימציה שמלאה בהן הרשת בעקבות נאומו הנרגש של נשיא המדינה, כמובן, עם תוספות ותיקונים.

  

ייתכן וחלק מהאתרים לא יהיה זמין בגלל עומס גולשים.

 

הצטרפתם כבר לניוזלטר החדש שלנו? הירשמו באמצעות תיבת הרישום התכולה מימין ותקבלו בימים ב'-ד' את מהדורת סיכום היום שלנו - עם קישורים מעניינים והערות על המצב

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים