שתף קטע נבחר

41% מהגולשים הישראלים משתפים קבצים

למרות המלחמה בשיתוף הקבצים בארץ, נרשם גידול משמעותי במספר המשתפים. על פי נתוני ComScore: למעלה מ-80 אחוז מהמורידים הם גברים - התוכנה המובילה: eMule

הפיראטיות בישראל במגמת עליה. 41 אחוזים מגולשי האינטרנט בישראל משתמשים בתוכנות ובאתרים לשיתוף קבצים, ומורידים תוכניות, סרטים, מוזיקה ותוכנות – כך על פי בדיקה של חברת Intersight, שהחלה לייצג לאחרונה את חברת המחקר ComScore בארץ.

 

על פי ניתוח הרגלי גלישה של כ-4,000 גולשים ישראלים, מתברר כי שיעור הנשים משתפות הקבצים עלה בשנתיים האחרונות, אך הן עדיין במיעוט. מתוך כלל משתמשי eMule בשנת 2006, שיעור הנשים עמד על 16 אחוזים, ו-84 אחוזים הם גברים. זאת, לעומת ייצוג נשי של כ-10 אחוזים בתוכנת eMule בשנת 2005.

 

הנתונים מתבססים על פאנל של גולשים המורידים תוכנה מ-ComScore השולחת נתונים על הרגלי הגלישה ובתמורה מציעה שירותים שונים חינם למשתמש, בהם אנטי וירוס, מקום אחסון ברשת ועוד.

 

האיומים לא עבדו

ארגוני זכויות היוצרים, ובראשם אלי"ס (המטפלת בזכויות היוצרים של אולפני הסרטים) הכריזו מלחמה על משתפי הקבצים, והגישו תביעות נגד אתרי השיתוף הגדולים. ההליך המשפטי הסתיים בהסכם לפיו פעילות האתרים תופסק.

 

לאחר שנלחמו באתרים Lionetwork ו-Lala, התחילו באלי"ס לשלוח מכתבים לאתרים הקטנים יותר, והצליחו להביאו לאחרונה לסגירתם או הפסקת פעילותם של מספר אתרים.

 

סגירתם של כל האתרים אילצה את הגולשים הנחושים למצוא חלופות, או פשוט לגלוש לאתרי שיתוף הגדולים הפועלים בחו"ל. פעילותם של ארגוני זכויות היוצרים הייתה ממוקדת נגד מפעילי האתרים בלבד ולמרות איומים מצידם, גולשים ישראלים לא נתבעו בבתי משפט, ולא ננקטה פעילות משמעותית אחרת נגדם.

 

שיעור משתפי הקבצים עלה בכ-30 אחוזים בשנה האחרונה, על פי אינטרסייט. בשנת 2005, 23.5 אחוזים מהגולשים השתמשו בתוכנת eMule, וב-2006 השיעור צמח ל-31 אחוז מהגולשים. עשרת האחוזים הנוספים נחלקים בין תוכנות שיתוף אחרות, בינהן תוכנות טורנט, קאזה, ותוכנות אחרות המשתמשות ברשת של e2dk.

 

Intersight מקבוצת שילוב מפעילה את מערכת בקרת הפרסום של חברות פרסום באינטרנט. המערכת, המשרתת 23 חברות אינטראקטיב שונות, משמשת גם למדידת ביצועי אתרים ומדידת רייטינג. ComScore היא אחת מחברות מדידת האינטרנט הגדולות בעולם ו-Intersight מייצגת אותה בישראל באופן בלעדי. 

 

הצטרפתם כבר לניוזלטר החדש שלנו? הירשמו באמצעות תיבת הרישום התכולה מימין ותקבלו בימים ב'-ד' את מהדורת סיכום היום שלנו - עם קישורים מעניינים והערות על המצב

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים