שתף קטע נבחר

תמיכת איל ההון: גאידמק מברך על מינוי פרידמן

בשיחה עם ynet בירך המיליארדר הרוסי על מינויו של שר המשפטים החדש: "יש לו חזון, והוא מביא עמו משב רוח מרענן וחדש למשרד המשפטים". גאידמק תקף את הפרקליטות, שטרם החליטה בעניינו, ואמר: "הם מנהלים חקירה כדי לפגוע בשמי"

אחרי שספג חיצי ביקורות מכיוונים רבים, ובהם גם מהשופט העליון בדימוס מישאל חשין , שר המשפטים החדש מקבל תמיכה מכיוון חדש. בשיחה ממוסקבה אמר הבוקר (יום ה') ארקדי גאידמק ל-ynet: "איני מכיר את פרופ' דניאל פרידמן אותו אבל ממה שקראתי וראיתי זוהי בחירה מצוינת. יש לו חזון והוא מביא עמו משב רוח מרענן וחדש למשרד המשפטים.

 

"הוא מעניין, והוא מגיע כדי לבוא ולנסות לשנות דברים שזקוקים לשינוי. יש לו רעיונות מעודדים ולטעמי - מה שיותר חשוב - הוא יותר אדם מקצועי מאשר אדם פוליטי, ואיכפת לו באמת ממערכת המשפט הישראלית".

 

גאידמק מחכה כבר חודשים ארוכים להחלטת הפרקליטות בעניינו. בעליה של קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים מלין על עינוי דין וטוען כי בפרקליטות חוששים להגיש נגדו כתב אישום שכן הוא עשוי להביא ראיות להתנהלות פטרונית, כך לדבריו, של  ראש אגף החקירות במשטרה, יוחנן דנינו.

 

"הפרקליטות תקועה על העץ"

"אני אומר דברים שאינם מוצאים חן בעיני הפרקליטות ואני עושה דברים שלא מוצאים חן בעיני הפרקליטות", הוא אומר. "בעוד שאני משקיע כסף ותורם למדינה, המשטרה מפזרת מיליונים על חקירה נגדי, שכל מהותה הוא להכפיש את שמי הטוב".   

 

"מערכת אכיפת החוק מושחתת ופושעת", הוא טוען. "מדוע הם לא מאשימים אותי? מדוע הם לא נותנים הסברים? אם יש להם משהו נגדי שיאשימו ואני אוכיח את חפותי, אקדיש את כל זמני כדי להוכיח את חפותי בבית המשפט. ראיתי מסמכים לפיהם הפרקליטות מעבירה בקשות מלאות במידע שגוי ומוטעה לבדיקות משטרתיות נגדי ברחבי העולם, בעיקר כדי לפגוע בשמי. לפרקליטות אין שום דבר נגדי, ואחרי ההצהרות הגדולות בתחילת החקירה פשוט קשה להם לרדת מן העץ".

 

למרות האופטימיות שהביע גאידמק לאור מינויו של פרידמן, המיליארדר הרוסי מסופק עד כמה יצליח שר המשפטים החדש לערוך שינויים במערכת. לדבריו, גם כשהשרים הקודמים ניסו לעשות שינויים - הדבר לא עלה בידם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גאידמק. מצפה לשר החדש
צילום: גלעד קוולרציק
פרידמן. "משב רוח רענן"
צילום: חיים צח
מומלצים