שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ניצב דנינו: לשקול לחקור את ההדלפות מתיק קצב
  במכתב ששלח ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה ליועץ המשפטי לממשלה נכתב: "יש מקום לשקול בחיוב קיומה של חקירה ממצה, לכל בעלי הגישה לחומרי החקירה בתיק". יועציו של הנשיא דורשים לחקור כיצד הודלף תוכן המכתב

  ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, ניצב יוחנן דנינו, כתב הערב (יום ב') ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, כי יש מקום לשקול קיום חקירה בנושא ההדלפות בפרשת הנשיא, משה קצב. בסביבתו של מזוז אמרו שהוא קיבל את המכתב וכי בכוונתו לשקול בחיוב פתיחת חקירה. 

   

  ניצב דנינו כתב כי "לנוכח כל הבקשות בתיק קצב בנושא ההדלפות, יש מקום לשקול בחיוב קיומה של חקירה ממצה, לכל בעלי הגישה לחומרי החקירה בתיק". עם זאת, ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה דחה את הטענות נגד חוקרי המשטרה, במיוחד לנוכח עיתוי הפרסומים ותוכנם.

   

  גורמים במטה הארצי מפנים אצבע מאשימה לעבר משכן הנשיא בנושא ההדלפות מהחקירה. עוד אומרים הגורמים כי מזה מספר חודשים התיק לא נמצא ברשותם, אלא בידי הפרקליטות.

   

  פרקליטיו של קצב, עו"ד ציון אמיר ועו"ד אביגדור פלדמן, הודיעו ביום חמישי כי הם שוקלים להגיש תביעה אישית נגד כל אחד ואחד מן המעורבים בהדלפות מידע מההליכים המשפטיים שמתנהלים נגד הנשיא. השניים אף שיגרו מכתב בנושא אל מפכ"ל המשטרה, משה קראדי. עורכי דינו של קצב טוענים כי הגשת תביעות אישיות נגד המדליפים תוכל להפסיק את "גל ההדלפות המכוער, הבלתי מדויק והשקרי כנגד נשיא המדינה".

   

  יועצי התקשורת של הנשיא מסרו, כי עו"ד ציון אמיר העביר היום מכתב נוסף ליועץ המשפטי לממשלה, בו דרש לחקור גם את ההדלפה של תוכן חקירת הנשיא ל"ידיעות אחרונות". זאת בנוסף "לגל ההדלפות מתוך חומר החקירה וכן הדלפות מטעות שמטרתן להסית את דעת הקהל כנגד הנשיא, מאז הודעת היועץ שהוא שוקל הגשת כתב אישום בכפוף לשימוע", נמסר.

   

  "אנו דורשים שקיומה של החקירה לגילוי מקור ההדלפה תיעשה על ידי גורם חיצוני ובלתי תלוי כפי שעשה היועץ המשפטי בפרשת גלאט ברקוביץ'. הופתענו לקבל את מכתבו של מפכ"ל המשטרה לעו"ד אמיר, בו מסר דברים הפוכים להודעתו של ניצב דנינו, ולדבריו אין מקום לפתוח בחקירה", מסרו היועצים. הם דורשים כי הגורם הבלתי תלוי "יחקור כיצד הודלף הערב תוכן מכתבו הפנימי של ניצב דנינו ליועץ המשפטי לממשלה".

    

  מקורבי קצב: א' שינתה גירסאות

  במקביל, פרצה סערה בעקבות הפרסום ב-ynet בדבר סתירות מהותיות בין עדותה של א', עובדת בית הנשיא לשעבר, לבין דבריה בראיון שהעניקה לעיתון הבריטי "סאנדיי טיימס". מקורביו של נשיא המדינה טוענים כי סתירה מהותית עולה בין העדות של עובדת בית הנשיא לשעבר א', כפי שהופיעה בראיון, לעומת זו שניתנה במשטרה, ועליה בין היתר מתבססת טיוטת כתב האישום. הנימוק המרכזי, לדבריהם: ההבדל בלבושה בין העדות לבין הכתבה.

   

  אנשי הנשיא מתבססים על פער לכאורה בעדויותיה של א', בכל הנוגע לסעיף 2 בטיוטת כתב האישום, שהחלק החמור בו הוא "בעילה אסורה תוך ניצול מרות ביחסי עבודה". לטענתם, בעדותה במשטרה אמרה א' בנוגע לאירוע כי קצב, "הנאשם, הפשיל את מכנסיה וחדר אליה". ואילו בראיון שהעניקה לכתבת ה"סאנדיי טיימס", מארי קולווין, שינתה גירסה ואמרה כי קצב "הרים את החצאית שלי".

   

  בסביבתה של א' ניסו בתחילה לעמעם את קיומו של הראיון ולטעון כי מדובר בעיוות עיתונאי. הכתבת האחראית, מארי קולווין, היא אחת הכתבות הבכירות של ה"סאנדיי טיימס" ומכירה היטב את הזירה הישראלית. בחלקים מהראיון שקיימה עם א', בנוכחות עורכת דינה כנרת בראשי, נכח גם כתב ynet.

   

  הראיון התקיים ביום חמישי האחרון בשעה 17:30, בפינת האוכל שבסוויטה 602 במלון קראון פלאזה בתל-אביב. הוא בא בתום שבוע שבו נפגשה קולווין עם חלק גדול מהמעורבים והמקורבים בפרשת קצב, כדי לכתוב לקוראיה בבריטניה על פרשיית המין המסעירה את הציבור הישראלי. הקבלה במלון קיבלה יידוע על בואן של א' ועורכת דינה, וכן הוסדרה החנייה עבורן במקום.

   

  קולווין וא' ניהלו שיחה קצרה כדי לשבור את הקרח והסכימו על תנאיו של הראיון. הראיון היה ארוך במיוחד: מארי רכשה לעצמה מוניטין בעולם כ"מראיינת הקשה ביותר" (דברי שליט לוב, מועמר קדאפי, בעקבות ראיון איתה). היא שאלה ושאלה, והמתלוננת שידרה סימני עייפות. כל העת ישבה לצידה עורכת הדין בראשי והזהירה מפני דברים שאמרה שלא נועדו לפרסום. הראיון נגמר לאחר כשלוש שעות, בסביבות השעה 20:30.


  פורסם לראשונה 12/02/2007 20:27

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: חיים צח
  ניצב יוחנן דנינו. לשקול
  צילום: חיים צח
  הנשיא קצב. מי הדליף מהחקירה?
  צילום: איי פי
  מומלצים