שתף קטע נבחר

כוחות האו"ם ישתתפו במירוץ עין גדי

חיילים מסוריה, לבנון, ירדן ומצרים ירוצו במהדורת חצי היובל של התחרות הבינלאומית. גם ילדים בדואים עיוורים ישתתפו, בימרו ואברמסקי יוליכו את הרצים הישראלים בחצי המרתון

מירוץ עין גדי הבינלאומי יחגוג בשבת הקרובה את מהדורת חצי היובל שלו, ויכלול כרגיל ספורטאי צמרת לצד משתתפים מגוונים שיבליטו את שמו השני  - "המירוץ לשלום". בסך הכל מדובר בלא פחות מ-1700 משתתפים בתחרות על שם גיורא ותומר רון ז"ל.

 

המירוץ יתקיים על כביש 90 בין צומת חמי עין גדי לצומת אתר מצדה, ויכלול את תחרות חצי המרתון הבינלאומית, אליה מגיעים רצים מקניה ואתיופיה שליטות המרחקים הארוכים, וגם ממרוקו, ארצות הברית, פולין, אנגליה וקנדה. כמו כן יתקיימו מקצה 10 ק"מ ריצה והליכה, מקצה ילדים ונוער ל-2 ק"מ.

 

השנה, מימד השלום מקבל ביטוי במגוון הרצים, כדוגמת אנשי כוחות האו"ם המוצבים בסוריה, לבנון, ירדן, ומצרים. עוד תשתתף קבוצת רצים בדואים משגב שלום בגילאים 5-11, שרובם עיוורים. עוד מימד לנושא הספורט, שעוזר למוגבלים להתחזק, להגיע להישגים ולשפר את הדימוי העצמי.

 

רצי הצמרת נילי אברמסקי ואסף בימרו יובילו את רשימת המתחרים הישראלים, וייזכרו ודאי בימים בהם עמדו לצידם של גיורא ותומר רון בקו הזינוק. בימרו, אלוף ישראל, שעבורו חצי המרתון משמש הכנה לקראת קביעת קריטריון לבייג'ין 2008 מתכנן גם לעהשתתף במרתון פריז. שם, לדבריו, הוא שואף לתוצאה של פחות מ 2:15 שעות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים