שתף קטע נבחר

אחרי הברית בלונדון: התינוק הלך לעולמו

זעזוע בקהילה היהודית בלונדון: התינוק אמיתי משה הפסיק לנשום בסיום טקס ברית המילה. הוא הובהל לבית חולים, אך מצבו הידרדר ולאחר מספר ימים מת מדום לב. המשטרה המקומית חוקרת. הקהילה היהודית בגולדס-גרין מתאבלת

טרגדיה בברית המילה בקהילה היהודית בלונדון: תינוק הובהל לבית חולים במצב קשה לאחר שנימול ומת מספר ימים לאחר מכן בבית החולים. התינוק, אמיתי משה, הפסיק לנשום בסיום טקס המילה. מצבו של התינוק בן השמונה ימים, הידרדר במהירות, עוד בבית הכנסת בו נחגגה הברית. הוא הובהל לבית חולים קרוב, שם נפטר עוד באותו השבוע.

 

ראשי הקהילה היהודית בלונדון פרסמו הודעה כי "מעל 2,000 בריתות של תינוקות מתבצעות כל שנה. זהו מנהג מפוקח ומבוסס מבחינת הכשרה רפואית" וכי המקרה ארע בסמיכות אומללה למקרה אחר, למרות שלא נראה שהם קשורים זה לזה.

 

בדיקה ראשונית של המשטרה העלתה, כי סיבת המוות היא דום לב ואי אספקת חמצן למוח. למרות זאת, ולמרות הודעת הקהילה היהודית כי הברית התבצעה על ידי מוהל מוסמך ומוכר וכי לא נמצא קשר בין טקס ברית המילה למוות, במשטרת לונדון מתייחסים לתקרית כ"בלתי מוסברת". מפקד המשטרה במחוז מינה צוות חקירה לבדיקת המקרה.

 

לפי דיווח של ה"דיילי טלגרף" הלונדוני, אמש, אביו של אמיתי, רן (32) ואשתו יוטבת (30) נשארו מסוגרים בביתם ברובע הגולדס גרין בבירת בריטניה והיו נסערים מכדי לדבר על מות בנם. סבתו של הפעוט הסכימה לומר, כי זוהי שעה מאוד קשה עבור המשפחה. שכנים מהקהילה היהודית סיפרו כי לזוג בת צעירה וכי זוהי שעה בה הקהילה מתגייסת למען הזוג. "זוהי טרגדיה עצובה מאוד וכולנו עוזרים להם", אמרה שכנה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"בידי מוהל מוסמך". כלי המוהל
צילום: ישראל ברדוגו
מומלצים