שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "בת שבע" מעלה יצירה חדשה לאוהד נהרין

  להקת "בת שבע" תעלה בבכורה עולמית יצירה חדשה של אוהד נהרין לפי מוזיקה שכתב בעצמו, תחת השם מקסים וואראט

  להקת בת שבע תעלה ב-12 למרץ בבכורה עולמית את MAX, יצירתו החדשה של אוהד נהרין למוזיקה של מקסים וואראט. מקסים וואראט הוא שם שאוהד נהרין אימץ לעצמו כשהוא לובש דמות של מוזיקאי.

   

  מופע המחול MAX מבוצע על ידי עשרה רקדנים. לדברי נהרין, הקבוצה שעל הבמה נעה במחוות אוניברסליות וספציפיות בו זמנית, כאלה שניתן לזהותן כשייכות לכל תרבות, אך לא לכל התרבויות כולן. לכאורה היא מוגדרת מאוד, למעשה היא חמקמקה ברמת המחווה הבודדת: היא מתפרשת לחילופין כרגע של חסד או רגע של תוקפנות, מבלי ששני המובנים יתלכדו ברגע אחד. כשנהרין נדרש לאפיין את התנועה הוא משיב: "ההתרחשות שלה בחלל וההתייחסות אליו".

   

  הדמות שאימץ נהרין, מקסים וואראט, היא דמות של מלחין חסר מולדת שנולד בלב ים, שאינו מזוהה עם חלל מוגדר כלשהו ומתמסר לאמנותו. היצירה של וואראט, כותב נהרין, עשויה להשמע כעושה דרכה בין תרבויות, כאילו היא נעה בין ג'אז רוסי לפולקלור לטיני.

   

  אוהד נהרין הוא רקדן וכוריאוגרף מוערך בישראל ובעולם. בראשית דרכו רקד בלהקה של מרתה גרהאם ולמד בבית-הספר ג'וליארד בניו יורק. בסיום לימודיו, הצטרף ללהקתו של מוריס בז'אר בבריסל. לאחר מכן חזר לניו יורק והחל לעבוד ככוריאוגרף בסטודיו של קאזוקו היראבשי ומאוחר יותר הקים להקה משלו. ב-1990 הוזמן לשמש בתפקיד המנהל האמנותי של להקת בת שבע, עבורה רקח במהלך השנים כ-20 יצירות מחול, ביניהן "מבול" "אנאפאזה" ו-"וירוס של אוהד נהרין", שעל חלקן אף זכה בפרסים בארץ ובעולם, כולל פרס בסי בניו יורק וד"ר לשם כבוד מטעם מכון ויצמן. יצירות שלו הועלו גם על ידי להקות מחול בעולם, בהן הבאלט של פרנקפורט, באלט ובאלט האופרה של פריז. נהרין הוא המנהל האמנותי וכוריאוגרף הבית של בת שבע.

    

  MAX יוצג במרכז סוזן דלל בין ה-12 ל-23 במרץ במרכז סוזן דלל וכן באולם שרובר בתיאטרון ירושלים ב-20 במרץ. 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  להקת "בת שבע". התרחשות בחלל
  צילום: גדי דגון
  נהרין. אימץ דמות של מלחין
  צילום: גדי דגון
  לאתר ההטבות
  מומלצים