שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שנתיים מאסר לח"כ לשעבר עופר חוגי
  חבר הכנסת לשעבר מטעם ש"ס הורשע בזיוף רשימות תלמידים כדי להוציא במרמה כשני מיליון שקל ממשרד החינוך. הוא יישלח לשנתיים מאסר וכמו כן נגזר עליו קנס כספי

  שנתיים מאסר בפועל, שנה וחצי מאסר על תנאי וקנס בסך 12 אלף שקל נגזרו הבוקר (יום ב') על חבר הכנסת לשעבר מש"ס עופר חוגי, שהורשע בקבלת דבר במירמה בנסיבות מחמירות, זיוף בנסיבות מחמירות ובשימוש במסמכים כוזבים. גזר הדין ניתן בבית משפט המחוזי בירושלים נוכח עבירות שביצע בשנים 97'-99'.

   

  בהכרעת הדין של חוגי, שניתנה לפני כחודשיים, נכתב כי בכדי להגדיל את תקציב ההסעות לבתי הספר של רשת מעיין החינוך התורני, הוא זייף את רשימות התלמידים, וכך קיבל במרמה שני מיליון שקל ממשרד החינוך. 

   

  השופט יוסף שפירא קבע אז כי "הנאשם הגיש רשימות תלמידים כוזבות, בהן הגדיל את מספר התלמידים הזכאים להסעה, שעה שבמציאות חלקם לא היו קיימים כלל. לגבי חלק מהתלמידים המופיעים ברשימה, המרחק בין מקום מגוריהם למוסדות החינוך היה כוזב. הנאשם קיבל טובות הנאה אישיות מחברת 'המימד העשירי' לרבות משכורות לאשתו, הגב' רחל חוגי". עוד קבע השופט כי חוגי תכנן מראש את זכיית "המימד העשירי", חברה שבבעלותו, במכרזים.

   

  הוא גם הורשע בניסיון לקבל כספים במירמה בנסיבות מחמירות ממשרד העבודה והרווחה עבור מכללה טכנולוגית שלא קיימת. על-פי כתב האישום, בנושא זה, נקבע כי "על סמך מצגי השווא שיצר הנאשם, העביר משרד העבודה והרווחה במהלך שנת הלימודים תשנ"ט לעמותות סכום כולל של מיליון שקל עבור המכללה הטכנולוגית". 

   

  בהסבריו לגזר הדין כתב השופט היום השופט שפירא כי "מלאכת הענישה מורכבת היא ומצריכה התחשבות במכלול שיקולים רחב הן ברמת הכלל והן ברמת הפרט... הנאשם, שכפר באשמות שיוחסו לו, מחזיק עדיין בכפירתו. בהבעת חרטה ובהחזרת כספים שנלקחו שלא כדין יש כדי להוות שיקול נכבד בשיקולי הענישה, הן מסיבת ההכרה בטעות שביסוד החרטה והן לאור הקטנת הנזק שגרמו מעשיו, והמסר לציבור כי לא החוטא יוצא נשכר".

   

  השופט שפירא התחשב בכך שאשתו של חבר הכנסת לשעבר חוגי עומדת ללדת בקרוב, ומאחר שחג הפסח יחול לקראת סוף תקופת 45 הימים בהם יכול הנאשם לערער לעליון, וקבע את תחילת ריצוי העונש לקראת סוף אפריל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים