שתף קטע נבחר

המורים ברהט שובתים לאחר שלא קיבלו שכר

המורים בשני תיכונים בעיר הבדואית משבשים את הלימודים זה שבוע ומחר ישביתו אותם כליל משום שלא קיבלו את שכרם זה שבוע. משרד החינוך לא העביר תקציב לשני בתי הספר בעקבות גילוי של ליקויי בטיחות. יו"ר ועד המורים: "לחלק מהמורים אין כסף להגיע לבית הספר"

לימודיהם של 800 תלמידים ברהט משובשים זה שבוע ומחר לא יתקיימו כלל. ועדי המורים בשני בתי הספר התיכוניים בעיר הבדואית משבשים את הלימודים בשל הלנת שכרם של עשרות מורים. המורים השביתו לסירוגין את הלימודים בתיכון על שם שייח סלמאן אל-הוזייל ובתיכון אל-נור. החל ממחר לא יתקיימו כלל לימודים בשני התיכונים משום שהעירייה לא שילמה את המשכורות ב-15 בפברואר.

  

לפני כחודש מצא משרד החינוך ליקויי בטיחות בשני בתי הספר והחליט למנוע העברת תקציבים. מאז נפלה הסוגיה בין הכיסאות - משרד החינוך שלח שוב בודק לפני ימים ספורים, שאישר כי תיקון הליקויים בוצע, ואולם הכסף עדיין לא הועבר והמורים נותרו ללא משכורת.

 

"למרבית המורים יש הגבלות מהבנקים", סיפר ל-ynet יו"ר ועד המורים, מחמוד גרה, העובד כמורה לאזרחות בתיכון סלמאן אל-הוזייל. "הם מחזירים הוראות קבע. זה מצב קשה מאוד. לחלק מהמורים אין כסף להגיע לבית הספר. אני למשל לווה מחברים ומקרובי משפחה. היום הגיעה לבית הספר מורה כשהיא ממררת בבכי. היא נאלצה לחפש חבר שיסכים להלוות לה עשרה שקלים לאוטובוס שיחזיר אותה מרהט לבאר שבע".

 

דובר עיריית רהט, מרזוק אלקתנאני, מסר בתגובה: "מדובר בבתי ספר תיכוניים שבהם נתגלו ליקויי בטיחות על ידי הממונה על הבטיחות במשרד החינוך, כמו למשל גזייה שהייתה בחדר המורים ולא היתה אמורה להיות שם ואבנים שבולטות ממקומן. כעת נשלח שוב בודק של המשרד שאמור לשלוח לנו אישור מחדש להפעלת בתי הספר. אנחנו מחכים לכסף ממשרד החינוך. זה לוקח זמן, כי המשרד מעביר כסף רק פעם בחודש".

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "התקציב עבור שני מוסדות החינוך שצוינו הועבר לעיריית רהט בימים אלה, וזאת לאחר שהעירייה הציגה אישורי בטיחות עבור אותם מוסדות, כנדרש. יש לציין כי החוק אוסר על משרד החינוך להעביר תקציבים לרשויות עבור בתי ספר שלא חודש רישיונם ולא הומצאו עבורם אישורי בטיחות, ולכן עלולים להיות מסוכנים לתלמידים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבו גרבוע עליאן
ביוב זורם בבית ספר ברהט, ארכיון
צילום: אבו גרבוע עליאן
מומלצים