שתף קטע נבחר

היום: רוב התיכונים שובתים; תמיר: לחזור למו"מ

המורים העל-יסודיים הכריזו על שביתת אזהרה בת יום, אולם בחלק מבתי הספר של רשת עמל לא מתקיימת השבתה. בהסתדרות המורים דווקא מדווחים על התקדמות במו"מ עם האוצר. יו"ר מרכז השלטון המקומי: לא נשלם שכר על יום השביתה

רוב תלמידי התיכונים בכל הארץ נשארים היום (ה') בבית. ארגון המורים העל-יסודיים הכריז על שביתת אזהרה ליום אחד בכל התיכונים בארץ: בכיתות י'-י"ב בחטיבות עליונות עצמאיות, חטיבות עליונות שש-שנתיות וכיתות ט'-י"ב בבתי ספר ארבע-שנתיים.

 

בחלק מבתי הספר של רשת עמל לא מתקיימת השבתה - באותם בתי ספר לחניכים של הרשת, השייכים למשרד העבודה והרווחה, בהם המורים שייכים להסתדרות המורים. ב-16 בתי הספר התיכוניים הרגילים של רשת עמל, בהם המורים שייכים לארגון המורים, מתקיימת שביתה כרגיל. כל בתי הספר של רשת אורט שובתים גם הם.

 

שרת החינוך, יולי תמיר, אמרה בתגובה להשבתה: "אנו מתנגדים לכל סוג של השבתה. עם זאת, אני תומכת בדרישת ארגוני המורים לקידום מעמד המורה וקידום מערכת החינוך. אני קוראת לצדדים לחזור למשא ומתן מיידי לקידום מערכת החינוך".

 

בניגוד לקולות המלחמה מכיוון ארגון המורים העל-יסודיים, הסתדרות המורים דווקא מדווחת על התקדמות במשא ומתן מול האוצר. לדבריהם, תוך שבועיים הם מצפים להגיע לשורה של הסכמים. למשל, בנוגע למנגנון שחיקת שכר המורים סוכם לדבריהם כי צוות מקצועי מצומצם ימצא מנגנון חלופי לבדיקת השחיקה לשנתיים הקרובות, שלאחריהן תיכנס לתוקפה רפורמה במערכת החינוך שתייתר את מנגנון השחיקה ובמידה ולא, ייחתם הסכם חדש.

 

לדברי מזכ"ל הסתדרות המורים, יוסי וסרמן, "אנו נותנים למשא ומתן האינטנסיבי שיערך שבועיים, הזדמנות אחרונה להניב פירות עבור ציבור המורים, וזאת בטרם ננקוט באמצעים ארגוניים ובתקווה שנוכל להגיע להסכמות שיצעידו את מערכת החינוך ואת המדינה כולה לעתיד טוב יותר".

 

יו"ר מרכז השלטון המקומי, עדי אלדר מסר, כי הוא מתנגד להשבתה ומאיים אף בהורדת משכורת. לדבריו, "המשא ומתן טרם מוצא וההורים והילדים ניזוקים לחינם". עוד אמר אלדר: "אני מזכיר כי בעבור יום השביתה לא ישולם שכר".

פורסם לראשונה 22/02/2007 00:12

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תמיר. "מתנגדים להשבתה"
צילום: הרצל יוסף
צילום: מאיר פרטוש
(אילוסטרציה)
צילום: מאיר פרטוש
מומלצים