שתף קטע נבחר

גובשה עסקת טיעון בפרשת זיהום הים בביוב בת"א

ביהמ"ש הרשיע את איגוד ערים דן בזיהום הים בעקבות קריסת קו הביוב בינואר 2003. לביהמ"ש הוגשה עסקת הטיעון בין היו"ר לשעבר של האיגוד מיקי מזר ושני בכירים נוספים. על פיה השלושה יידונו לעבודות שירות ללא הרשעה והאיגוד ישלם 800 אלף שקל קנס

בית משפט השלום בתל אביב הרשיע בצהריים את איגוד ערים דן לביוב בעבירות זיהום ים חמורות בעקבות קריסת קו הביוב הראשי ביפו בינואר 2003. לבית המשפט הוגש היום (א') הסדר טיעון הנוגע לפרשת הפיצוץ בקו הביוב בתל אביב בינואר 2003.

 

ההסדר כולל את יו"ר האיגוד לשעבר עו"ד מיקי מזר, מנכ"ל האיגוד לשעבר גדעון זץ ומהנדס האיגוד לשעבר, יעקב אריאב.

ההסכם נחתם עם המשרד להגנת הסביבה שהגיש את התביעה נגד השלושה.

 

פרשת זיהום הים של תל אביב ארעה בסוף ינואר 2003. אז נשבר קטע מקו הולכת שפכי הביוב של גוש דן מול חוף יפו תל אביב. כתוצאה מכך הוצף אזור גדול בשפכים. בהמשך, הוזרמו לחוף תל אביב במשך כחודש כ-3 מיליון מ"ק של ביוב גולמי. בין היתר נסגרו חופי רחצה והוטל איסור דייג.

 

על פי עסקת הטיעון שנחתמת צפויים איגוד ערים דן לביוב והשלושה להודות באחריות לאירוע. על השלושה יוטלו עבודת שירות לטובת הציבור, ללא הרשעה, בין 125 ל-250 שעות.

 

על האיגוד יוטל קנס של 800,000 שקל. האיגוד יחתום על

התחייבות להימנע מעבירה דומה בסך 800,000 שקל למשך שנתיים. בית המשפט ידון בהסכם הטיעון ב-15 במאי.

 

מאיגוד ערים דן לביוב נמסר בתגובה כי "פרשת פיצוץ צינור הביוב ביפו בינואר 2003 מלווה את איגוד ערים דן לאיכות הסביבה ולביוב בשנים האחרונות והאיגוד אינו מקל בה ראש. מאז ארעה התקלה, האיגוד פעל לשיקום, שדרוג ומיפוי מקיף של מערכת ההולכה והשקיע משאבים רבים גם ביצירת גיבוי למערכת בהתאם לסטנדרטים הבינלאומיים הגבוהים ביותר".

 

מפלגת הירוקים: הציבור נפגע פעמיים

בתגובה אומר יו"ר מפלגת הירוקים פאר ויסנר: "כמו תמיד דופקים את הציבור פעמיים. פעם אחת כאשר זיהמו לו את הים וסיכנו את בריאותו, ופעם שנייה כעת כאשר את הקנס ישלם בעצם הציבור. מדובר בעסקת טיעון מגוחכת ושערוריתית".

 

בימים אלה אמורה מיקי מזר לקבל את "יקיר תל אביב" של עיריית תל-אביב. יצוין כי נציג הירוקים במועצה, פאר ויסנר הצביע בעד הענקת התואר למזר. היום הוא קורא לבטל את ההחלטה להעניק לה את התואר. בעקבות פניית ynet לקבל

הבהרות לגבי הסתירה בין ההצבעה למתן האות לבין הדרישה היום לבטל את ההחלטה, נמסר ממפלגת הירוקים: "ההצבעה בעד הענקת האות היתה טעות".  

 

מעיריית תל אביב נמסר בעניין אותר יקיר העיר: 

"אין מקום לדיון נוסף בעניין שכן הדבר כלל אינו נתון לשיקול הוועדה. הענקת תואר יקיר העיר לחברי מועצה שכיהנו יותר מקדנציה ניתנת באופן גורף ואוטומטי במלאת להם 70 שנים. בכל מקרה פועלה של עו"ד מיקי מזר לעיר תל אביב יפו רב, מגוון וראוי להערכה. מזר, ילידת תל אביב יפו, כיהנה בעירייה כיו"ר מועצת העירייה בשתי קדנציות, יו"ר הרשות המשפטית, יו"ר ועדת בניין ערים, יו"ר איגוד ערים, יו"ר אגף התנועה ויו"ר ועדת שמות והנצחה. כמו כן כיהנה כדירקטור היכל התרבות, מרכז הירידים, עתידים, אתרים, מרכז לאומנויות הבמה וקרן רבינוביץ' לאמנויות".

 

עמותת "צלול" פנתה לראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, בבקשה לבטל את ההחלטה להעניק לה את אות יקיר העיר. לטענת העמותה, הענקת האות "איננה רק זלזול ברצונם של אותם אלפי תל אביבים, מדובר לצערנו, במתן גושפנקא לפגיעה החמורה והמתמשכת של השפד"ן בסביבה ולנורמות ההתנהגות הפסולות שמאפיינות את התנהלותה של הנהלתו בכלל – ואת התנהלותה של הגב' מזר בפרט".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר פרטוש
הפיצוץ בצינור ביפו (ארכיון).
צילום: מאיר פרטוש
מיקי מזר. לעבודות שירות?
מומלצים