שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אברהם מכה שנית: נאסור אלכוהול בפארקים
  הח"כית הנמרצת מקדימה שמה לה למטרה את ציבור השתיינים: הצעת חוק חדשה שהעלתה תאסור שתיית אלכוהול בשעות הלילה בפארקים וגנים לאומיים. הסבירה: קונים שתייה בפיצוציות ושותים בלי הכרה. ויש גם בשורה לציבור הבליינים: חוק הברים מוקפא לפי שעה
  יעקב גנות טרם מונה למפכ"ל, אך אם ימונה, ח"כ רוחמה אברהם מכינה לו עבודת אכיפה עד מעל הראש: חוק חדש שיוזמת אברהם יגרום לשוטרי משטרת ישראל לרוץ אחרי צעירים והומלסים בפארקים, ולמנוע שתיית אלכוהול בלילות בגנים ציבוריים.

   

  ח"כ אברהם, שעוררה את חמתם של ציבור הבליינים כשיזמה את חוק הברים, מציעה היום (ב') לאסור על שתיית אלכוהול בין השעות 21:30 ל-6:30 בכל דרך ציבורית, גן ציבורי או גן לאומי. על פי הצעת החוק, רק מפכ"ל המשטרה או מי שיוסמך מטעמו יוכלו לאשר שתיית אלכוהול במקומות ושעות אלה.

   

  אברהם כותבת בדברי ההסבר לחוק: "האלימות הגוברת בחברה הישראלית כתוצאה משימוש מופרז ולא ראוי של שתייה של משקאות משכרים ברחובותינו היא תופעה חמורה שיש למגר אותה ויפה שעה אחת קודם".

   

  וזו לא הצעת החוק היחידה שיוזמת אברהם בנושא האלכוהול, שהפך לגולת הכותרת של כהונתה. הצעת חוק נוספת של הח"כית החרוצה מורה לאסור על החזקת משקה אלכוהולי ברכב שאינו סגור הרמטית. הצעה שלישית עליה חתומה אברהם יחד עם חברי הכנסת גלעד ארדן ואלכס מילר, נועדה להגביר את הפיקוח על עסקי מכירת אלכוהול.

   

  אברהם אמרה היום ל-ynet: "התחלתי עם 'חוק הברים' כדי לצרף את בעלי הפאבים למלחמה בתופעת האלכוהול והשיכרות. חוק הברים עבר בקריאה טרומית, אך אין לי כוונה להמשיך לקדם אותו. הצעות החוק הללו גובשו בהסכמה מלאה וביוזמתם של כל הגורמים הרלוונטים - קרי המשטרה, משרד החינוך, משרד התחבורה, הרשות למלחמה בתאונות הדרכים וכן נציגי בעלי הפאבים והמסעדות. הצעות החוק נמצאות כעת בבדיקה משפטית, ומטרת ההצעות לתת פתרון לצמצום תופעת האלימות בכבישים ובחברה הישראלית כתוצאה משתיית אלכוהול. בפאבים, השתייה נמכרת בהרבה מאוד כסף. מנגד, בני נוער אשר קונים את האלכוהול בפיצוציות שותים לשוכרה עד כמעט לאיבוד הכרה ועקב כך אנחנו רואים את תופעות האלימות הקשות בכניסה למועדונים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "אברהם מכה שנית: נאסור אלכוהול בפארקים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יואב גלאי
  אברהם. נגד שתייה בפארקים
  צילום: יואב גלאי
  הפיצוציות. אלכוהול זול
  מוצר השנה
  מומלצים