שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  נבחרו המועמדים הסופיים לפרס התיאטרון

  תיאטרון הקאמרי מוביל עם 27 מועמדויות. ההפקה המשותפת של הקאמרי והבימה, "אנטיגונה", בראש עם 10 מועמדויות

  במסיבת עיתונאים שנערכה הבוקר בקפה תיאטרון של הקאמרי הכריז יו"ר השופטים בפרס, השופט שלי טימן, על רשימת המועמדים הסופית לפרסים ב-19 הקטגוריות הנבחרות. מתוך 42 הצגות בהן צפו 120 חברי האקדמיה הישראלית לתיאטרון, מונה רשימת המועמדויות הסופית 22 הצגות. את הרשימה מובילה ההצגה "אנטיגונה", הפקה משותפת לתיאטרון הבימה והקאמרי, שגרפה עשר מועמדויות. אחריהן ברשימה, עם שבע מועמדויות, נמצאות ההפקות "הקיץ" של תיאטרון החאן הירושלמי ו"המפיקים" של תיאטרון הקאמרי. חמש הצגות הקאמרי המועמדות השנה לפרסים גרפו 27 מועמדויות.

   

  מאוכזבי השנה הם תיאטרון חיפה שמועמד לפרס בודד על הכוריאוגרפיה בהצגה "טיפול בטנגו" ותיאטרון באר שבע עם מועמדות בודדת לקומדיה "אחרון המאהבים הלוהטים". גם תיאטרון "גשר" רשם השנה אכזבה כשרק שתיים מתוך מכלול הפקותיו – "מינכהאוזן" ו"גן הדובדבנים" – נכנסו לרשימת המועמדויות המצומצמת ("מינכהאוזן" על עיצוב תפאורה ו"גן הדובדבנים" על עיצוב תאורה).

   

  את המקום השלישי ברשימת ההצגות המועמדות למספר הקטגוריות הרב ביותר חולקות ביניהן "תפוחים מן המדבר" של בית ליסין ו"יתוש בראש" של הקאמרי עם חמש מועמדויות לכל אחת. ארבע מועמדויות גרפו ההפקות המוזיקליות "המצליחים" של החאן ו"ברנשים וחתיכות" של בית ליסין. אחריהם, עם שלוש מועמדויות - "מאכינל" של החאן, "קפה ערבה" ו"תה" של בית ליסין, "הלהקה" של הבימה ו"מקום אחר ועיר זרה" של הקאמרי. שלוש הצגות בידור מתמודדות השנה על פרס בקטגוריה. ההפקה של אחת מהן, "חיותה", הגישה מועמדות במקביל גם לפרס מלחין השנה.

   

  במסיבת העיתונאים בלטו בחסרונם מנכ"ל תיאטרון "גשר", אורי לוי ומנכ"ל תיאטרון באר שבע, נתן דטנר. "לא מצאתי טעם לבוא לאירוע. אנחנו לא מככבים השנה בפרס וממילא התיאטרון נמצא לקראת הפקה חדשה והלחץ רב.

  אני מתייחס לזה כמו מכבי תל אביב בגביע. זה לא נורא שבשנה מסוימת, יחגגו אחרים", אמר לוי. גם דטנר העדיף לעסוק ביומיום: "אני בבאר שבע. יש לי שתי הצגות תלמידים שאני מחויב להיות נוכח בהן ולא אהרוס את זה בגלל מסיבת עיתונאים".

   

  טקס חלוקת פרסי התיאטרון ייערך השנה לראשונה בעיר חיפה כמחווה של עולם התיאטרון כלפי תושבי הצפון בעקבות המלחמה בקיץ החולף. האירוע החגיגי יתקיים ביום שישי, ה-30 במרץ, בשעה 13:00 בצהריים באולם תיאטרון חיפה במעמד המשנה לראש הממשלה, שמעון פרס, שחקנים, יוצרים ונציגי תושבי הצפון. את הטקס, שישודר ב"קשת" ימים ספורים לאחר האירוע, ינחו שלמה בראבא ומיה דגן. הנהלת פרס התיאטרון, יש לומר, מודאגת מכך שהריחוק מתל אביב יוביל לנוכחות קטנה יותר של אמנים ומקווה שמנהלי התיאטרונים, גם אלה שזכו למספר נמוך של מועמדויות, יכבדו את הטקס בנוכחותם.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גדי דגון
  "המפיקים". שבע מועמדויות
  צילום: גדי דגון
  לאתר ההטבות
  מומלצים