שתף קטע נבחר

אוניברסיטת ת"א מציגה: מרד הסטודנטים

האם בקרוב נראה קמפוס סגור בתל אביב? אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת ת"א החליטה הערב לחזור בה מההסכמות עם שרת החינוך. יו"ר האגודה שיגר לסטודנטים מכתב שבו הבהיר: "הבנתי שטעיתי". ההחלטה: ממשיכים במאבק

מרד בקרב הסטודנטים: ברוב של 43 חברים החליטה הלילה (יום ד'), סמוך לחצות, מועצת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב כי היא מתנגדת להסכם שנחתם ביום שבת האחרון בין שרת החינוך יולי תמיר ליו"ר התאחדות הסטודנטים איתי שונשיין ויו"ר ארגון הסטודנטים איתי ברדה. ההסכם בישר לכאורה את סיומו של מאבק הסטודנטים כנגד ועדת שוחט לרפורמה בהשכלה הגבוהה, אך כעת מתברר שאין זה כך.

 

השקט שפקד את מסדרונות הקמפוס בפתיחת סמסטר ב' היה כנראה רגעי בלבד. משמעות החלטת מועצת הסטודנטים בתל אביב היא כי בקרוב צפויים הסטודנטים לראות שוב קמפוס סגור ושלטי מחאה נגד השרה תמיר ונגד אברהם שוחט.

 

כזכור, מחו הסטודנטים מזה כמה חודשים כנגד הקמת ועדת שוחט לרפורמה בהשכלה הגבוהה שבראשה עומד אברהם בייגה שוחט. על הקמת הוועדה החליטו ראש הממשלה אהוד אולמרט, שר האוצר אברהם הירשזון ושרת החינוך יולי תמיר והרכבה כולל נציגי משרד האוצר ונציגי המועצה להשכלה גבוהה ללא נציגי סטודנטים או סגל אקדמי. במאבקם דרשו הסטודנטים תוספת של מיליארד שקלים לתקציב ההשכלה הגבוהה ובמקביל תבעו את פיזור ועדת שוחט, מינוי ועדה חדשה שבראשה שופט בדימוס והמשך הפחתת שכר הלימוד, כפי שהמליצה משנת 2001 ועדת וינוגרד.

 

בהסכם שנחתם עם השרה לא השיגו הסטודנטים את מטרות המאבק. ועדת שוחט ממשיכה להתקיים, שכר הלימוד לא יופחת עוד לפי מתווה וינוגרד, וכמו כן אין תוספת תקציבית נקובה במספר להשכלה הגבוהה. תחת זאת תוקם ועדה נפרדת לבחינת נושא שכר הלימוד שבראשה תעמוד נציגת ועדת שוחט, ד"ר ליאורה מרידור.

 

הדיון באוניברסיטת תל אביב התקיים אמש לאחר שיו"ר אגודת הסטודנטים בתל אביב, בועז טופורובסקי, שיגר מכתב לסטודנטים ובו סיפר: לאחר יום שלם של הרהורים, נפל האסימון - הבנתי שטעיתי. טעיתי בכך שלא הודעתי מיידית על התנגדותי להסכם, ובכך שביממה שלאחר החתימה לא מנעתי את הפרסומים האחידים עליהם הוחלט ביציאה ממסיבת העיתונאים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניב קלדרון
טופורובסקי. הבנתי שטעיתי
צילום: ניב קלדרון
מומלצים