שתף קטע נבחר

באן למשפחות החטופים: לא אחסוך מאמצים

מזכ"ל האו"ם נפגש בניו-יורק עם משפחות גולדווסר ורגב, הפציר בהן שלא לאבד תקווה והבטיח לעשות ככל שיידרש כדי להביא את הבנים הביתה. "הוא יודע הרבה פרטים קטנים ומכיר את כל השמות", אמר עומרי אבני, אביה של קרנית גולדווסר. מוקדם יותר, השתתפו המשפחות בעצרת למען החיילים החטופים על מדרגות גבעת הקפיטול בוושינגטון

מזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, נפגש הלילה (יום ד') בניו-יורק עם משפחות החיילים החטופים, אהוד גולדווסר ואלדד רגב, והבטיח להם כי לא יחסוך מאמצים ויעשה ככל שיידרש כדי להביא את הבנים הביתה. "אל תאבדו תקווה", הפציר באן במשפחות שביקשו ממזכ"ל האו"ם להיות מעורב אישית בשחרור החיילים.

 

בפגישה השתתפו אמו של אהוד גולדווסר, מיקי, רעייתו קרנית ואביה עומרי אבני, וכן צבי ובני רגב, אביו ואחיו של אלדד רגב. בנוסף, נכחו בפגישה סגן שגריר ישראל באו"ם, דני כרמון, וראש ארגון UJC בישראל, נחמן שי.

 

"הופתענו לטובה מהידע והבקיאות שלו בנושא. הוא יודע הרבה פרטים קטנים ומכיר את כל השמות, דברים שבאמת מראים שאיכפת לו", סיפר אבני. "הוא חושב שמבחינה הומוניטרית המצב לא אנושי ולכן הבטיח שיעשה הכל כדי להביא אות חיים ולשחרר את הבנים. זה נראה כאילו הוא באמת לקח את זה כמשימה אישית", הוסיף.

 

במהלך הפגישה אמר דני כרמון לבאן כי קיימת מחויבות של הקהילה הבינלאומית לפתור את בעיית השבויים במסגרת החלטת מועצת הביטחון 1701 לסיום הלחימה בלבנון. כרמון הוסיף כי ישראל מצפה שבאן עצמו ילחץ כדי קבל אות חיים משני החטופים. מזכ"ל האו"ם אמר כי הוא ואנשיו מחוייבים לנושא באופן אישי. לאחר מכן, העניקו בני המשפחות למזכ"ל האו"ם תמונה ממוסגרת של החיילים החטופים וצלחת עם הכיתוב "שלום".

 

משפחות החיילים נפגשו עם באן בתום יום ארוך שהחל בעצרת על מדרגות גבעת הקפיטול בוושינגטון, במאמץ להשאיר את הנושא על סדר היום של הקונגרס והתקשורת האמריקנית. בני המשפחות אמרו בעצרת, בה השתתפו כ-500 בני אדם, כי הם מקווים שייערכו חילופי שבויים שיאפשרו לבנים לשוב הביתה לקראת ליל הסדר. לאחר מכן נפגשו בני המשפחות עם חברת בית הנבחרים, אליאנה רוס ליטנאן, שאמרה כי היא מקדמת חקיקה לשחרור השבויים, ועם המועמד הרפובליקני לנשיאות, הסנאטור סם בראונבק.

 

"אנחנו לא עוסקים בנושאים פוליטיים אלא בנושאים הומוניטרים. אנו רוצים לקדם את העצומה 'לשחרר את החיילים' ומקווים להגיע למאות אלפי חתומים", אמר נחמן שי ל-ynet. "ההשתתפות בעצרת באה להוכיח שבעיית החיילים החטופים אינה טרגדיה פרטית של המשפחות אלא טרגדיה לאומית", הוסיף.

 

בהכנת הידיעה השתתפה יעל ברנובסקי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באן. מכיר את כל השמות
צילום: איי פי
מומלצים