שתף קטע נבחר

מדריך מצולם: עבודה עם לשוניות ב-Internet Explorer 7

הלשוניות (Tabs) הן אולי הדבר הכי טוב שקרה לדפדפנים בשנים האחרונות. תלמדו להשתמש בהן כמעט בין רגע, ומהר מאד תגלו איך הן משנות את הגלישה שלכם והופכות אותה להרבה יותר נוחה

מנגנון הלשוניות (Tabs) של Internet Explorer 7.0 הוא אולי הסיבה הכי טובה לשדרג לדפדפן הזה, או לעבור להשתמש ב-Firefox, שבו הפטנט הזה שולב קודם - אם אנחנו מדייקים היסטורית.

 

זהו כלי פשוט להפליא שהופך את הגלישה הרבה יותר נוחה: במקום להציג אתרים שונים בחלונות שונים, הם מופרדים ל"חוצצים" שניתן לדלג ביניהם בקלות. IE 7.0 מאפשר ליצור עבורם סימניות (Favorites) בפעולה אחת, או לסקור אותם במבט בתצוגת סמלים (Quick Tabs).

 

הלשוניות הופכות את הגלישה הבו-זמנית במספר אתרים טבעית כל-כך, שלא תבינו איך הסתדרתם בלעדיהן. מצאתם לינק מעניין בתוך כתבה? תוכלו לפתוח אותו תחת לשונית חדשה. מצאתם קבוצה של אתרים שימושיים ופתחתם אותם בחוצצים נפרדים? בפעולה אחת תוכלו לשמור אותם לגלישה נוספת בזמן מאוחר יותר.

 

הסרטון שלפניכם מדגים את השימושים העיקריים בלשוניות ב-IE 7.0.  לאחר הצפייה, הציצו בטיפים שבהמשך.

 

 

הגדרות ושימושים מיוחדים

מלבד יצירת סימניות עבור האתרים שפתוחים בלשוניות, תוכלו לסגור את הדפדפן ולבקש מ-IE שישמור וישחזר את הלשוניות שלכם בפעם הבאה שתאתחלו. בסגירה, תופיע תיבת דיאלוג שתשאל אתכם "Do you want to close all tabs". הקליקו על החץ שליד הכיתוב Show Options, וסמנו את האופציה Open these the next time I use Internet Explorer.

 

כדי לצפות בהגדרות הלשוניות ולשנות אותן, היכנסו לחלון Tools / General, ובחלק Tabs הקליקו על Settings.

 


 

רוב ההגדרות שמופיעות בחלון שיופיע, די אינטואיטיביות ולא תתקשו לבצע את השינויים כרצונכם. ובכל זאת, ישנן כמה הגדרות שכדאי לשים אליהן לב:

 

Always switch to new tabs when they are created (שנייה מלמעלה) - סמנו את האופציה הזו אם אתם רוצים שבפתיחת לשונית חדשה תעברו אליה, בדומה לפעולה של פתיחת לינק בחלון חדש (Open in a New Window).

 

Open new tabs next to the current tab (חמישית מלמעלה) - בטלו את הסימון מהאופציה הזו אם אתם רוצים שלינק שאתם פותחים תחת לשונית חדשה, יופיע בקצה שורת הלשוניות (כמו ברירת המחדל של Firefox).

 

Open links from other programs in (המסגרת התחתונה) - ההגדרה הזו תקבע מה יקרה כאשר תקליקו, למשל, על קישור שקיבלתם בהודעת דואר אלקטרונית או על כזה שמופיע בחלון ה"אודות" של תוכנה כלשהי.

 

ברירת המחדל היא שהאתר ייפתח תחת לשונית חדשה באותו חלון. נסו לבחור באופציה העליונה (A new windows) ולראות אם היא נוחה לכם יותר.

 


 

רשימה של קיצורי המקשים לשימוש בלשוניות שמוצגים בסרטון, ושל קיצורים נוספים, תוכלו למצוא בעמוד הזה באתר של מיקרוסופט. 

 

למדריך המלא - עבודה עם לשוניות ב-IE7

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים