שתף קטע נבחר

ליברמן: אסתרינה עדיין המועמדת לשרה

בשיחה עם כתבים פרלמנטריים בכנסת, הודיע יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, שלפי שעה אסתרינה טרטמן: "היא מועמדת ישראל ביתנו לשר התיירות ואין החלטה אחרת. אני מאוד מעריך את אסתרינה". לדבריו, "טוענים גם שמקפחים נשים. זה עוד שיקול למנות אותה". היום תתכנס מזכירות המפלגה לדון במינוי

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, עומד עדיין על דעתו שיש למנות את אסתרינה טרטמן לשרת התיירות. בפגישה עם כתבים פרלמנטריים שתוכננה עוד לפני התפוצצות פרשת התארים המפוברקים, אמר: "כרגע היא מועמדת ישראל ביתנו לשר התיירות ואין החלטה אחרת. אני מאוד מעריך את אסתרינה. היא חברה באמת טובה וכך תישאר בלי שום קשר לשום פרסום או התפתחות פוליטית".

 

הוא הבהיר שכל החלטה שיקבל, תתקבל בהסכמה עם טרטמן: "אני בהחלט מסכים שהיתה פה אולי תקלה בכל הצגת הדברים, בלהט, בהתלהבות, בהיעדר ניסיון, אז כל התמונה כפי שהוצגה היא הוצגה באמת תמונה שאינה מלאה ולא תמיד מדויקת. בין זה לבין כל העליהום יש פה אובדן פרופורציות לחלוטין. אני לא יודע מי מבין הכתבים ספר כמה קסאמים נפלו אתמול או היום על דרום הארץ, שבעה קסאמים נפלו על דרום הארץ. אנחנו מדינה בלי מפכ"ל.

 

"כעת מתנהל מו"מ על הסנקציות נגד איראן. ברגע זה גם מתנהלות הברחות נשק מסוריה לדרום לבנון, אז כדאי מאוד שגם התקשורת תכניס את כל הדברים לפרופורציה נכונה. עדיין החיילים שלנו נמצאים בשבי. אז עם כל ההערכה שלי וכל הפיקנטריה והרכילות והאהבה שלנו לרכילות, אבל צריך להכניס את הדברים לפרופורציה נכונה".

 

"יש לה יכולת ביצועית טובה"

הוא פירט באריכות את ביצועיה של טרטמן: "אני חושב שלאסתרינה יש יכולת ביצועית טובה מאוד. על-פי התקשורת היא הייתה אחראית על האשראי, סגנית ראש אגף. זה ניסיון לא מבוטל. גם בניסיון שלי איתה מ-99 מה שראיתי הוא שבכל המשימות שהיא לקחה על עצמה היה ביצוע. היא אף פעם לא עשתה זיגזג והייתה לויאלית. טוענים גם שמקפחים נשים. זה עוד שיקול למנות אותה. זה לא שאני כופה, כולם הסכימו על השיקולים האלה".

 

 

ליברמן סיפר שהיום תתכנס מזכירות מפלגתו, ושם תתקבל החלטה סופית בעניין: "במפלגה שלנו אין מחנות. אנחנו מגיעים להסכמות. לעיתים נדירות מגיעים להצבעות, ולפעמים אני גם מפסיד. היום תתכנס מזכירות ושם תתקבל החלטה סופית. כל עוד אין החלטה אחרת, היא המועמדת לתיק התיירות. אני לא מביע את דעתי אם צריך להשאיר אותה או לא".

 

הוא נשאל האם הוא חושש שטרטמן תפגע בעצמה, והשיב בשלילה: "מה באמת קורה לנו? מה עד כדי כך אנחנו מושחתים? נכון, ישראל היא לא ניו זילנד ששם סרגל עקום ליד המדינה. ההבדל הוא בגישה - באירופה מנסים למנוע את הפשע. אצלנו מנסים לחכות שאדם יפול למלכודת ואז לתפוס על זה. אני מסתכל על הצד על בחור כמו ג'קי מצא. בא בחור צעיר שגדל במשפחה לא הכי מוצלחת, עושה את כל הדרך למלמטה, משלים שני תארים, מביא תוצאה טובה מבחינת גביית מסים. יכול להיות שהוא הסתחרר ועשה כמה שטויות. בין זה ולהרוס לו את הקריירה. למה אותו עיתרון של אתרוג לא חל גם עליו?"

 

בצהריים התייחסה טרטמן בעצמה לדברים: "מעוותים לחלוטין דברים. אנשים שפחות חזקים ממני יכולים לשים קץ לחייהם. אני מתחילה להבין את עופר (השר אברהם עופר, שהתאבד בעקבות החקירה נגדו בשנות ה-70')".

  

בראיון לאתר Nfc אמרה טרטמן: "בשום מקום לא כתבתי שיש בידי תואר שני. המידע שפורסם בכנסת בעניין זה שגוי ולא נמסר מטעמי. אמנם נכון שבראיון לטלוויזיה בלהט הדברים כשלתי כשאמרתי שיש לי תואר שני, אך התכוונתי ללימודי תואר שני". היא מספרת כי לאחר לימודיה בבר-אילן מטעם בנק "יהב" החליטה ללמוד חשבונאות וניהול פיננסי ולקבל תואר אקדמי מטורו קולג'. "יש לי תואר, והוא מוכר על-ידי המועצה להשכלה גבוהה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מעריך אותה. ליברמן
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
חברה טובה. טרטמן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים