שתף קטע נבחר

ממשלת שבדיה מוכרת את וודקה אבסולוט

יצרנית הוודקה, אבסולוט, הנמצאת בשליטת המדינה עומדת למכירה. המחיר המבוקש - 5.7 מיליארד דולר. אבסולוט נוסדה בשנת 1917 על ידי הממשלה שרצתה שליטה בלעדית בצריכת האלכוהול בשבדיה

יצרנית הוודקה אבסולוט משבדיה מציעה את החברה למכירה. אבסולוט, מהעיר Ahus שבדורם שבדיה הצליחה תודות לקמפיין מוצלח להגיע למקום השלישי בעולם במוצרי premium spirit ואחד המותגים המזוהים ביותר עם שבדיה.

 

האם ממשלת שבדיה, הבעלים של חברת אבסולוט, שוקלת למכור את ה"יהלום שבכתר הליקר הסקנדינבי" גם למשקיע זר? גם האפשרות הזו קיימת.

 

לאחר 90 שנה בידי המדינה וודקה אבסולוט תועמד למכירה במסגרת חברת האם V&S Vin & Sprit AB, ביחד עם 5 חברות נוספות שלממשלת שבדיה יש בהן אחזקות משמעותיות.

 

הממשלה תבקש את אישור הפרלמנט לביצוע המכירה תמורת כ-40 מיליארד קרונה שבדית (5.7 מיליארד דולר). בין הרוכשים הפוטנציאלים: Diageo PLC, Pernod Ricard SA ו-Fortune Brands.

 

השר לשווקים פיננסים בשבדיה, אמר כי "המדינה מוכרת את אחזקותיה בחברות כמו בנק Nordea, חברת הטלקום TeliaSonera, חברת הנדל"ן Vasakronan ועוד בכדי להחזיר חובות. המגמה מייצגת את מדיניות קואליציית המרכז-ימין, שהחליפה באוקטובר האחרון את ממשלת הסוציאל-דמוקרטים ששלטה שנים רבות".

 

אבסולוט נוסדה בשנת 1917 על ידי הממשלה שרצתה שליטה בלעדית בצריכת האלכוהול בשבדיה, והחזיקה במונופול שיווק מכירות האלכוהול עוד משנת 1850.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תמכר לאחר לאחר 90 שנה בידי המדינה
מומלצים