שתף קטע נבחר

מאסר למורה שביצע מעשים מגונים בתלמידה

בתחילה הואשם המורה באונס אך במסגרת עסקת טיעון הורשע בבעילה בהסכמה. המורה נהג לאסוף את התלמידה מאז הייתה בת 12 ובמשך שלוש שנים, ולבצע בה מעשים מגונים במקומות מבודדים. היום נגזר עליו עונש של שנת מאסר ומחצה

מורה לתקשורת, שביצע עבירות מין חמורות בתלמידה שלו כאשר זו היתה בת 12, נידון היום (ב') בבית המשפט המחוזי בתל אביב לשנה וחצי מאסר, לאחר שהודה והורשע במסגרת עסקת טיעון. בנוסף גזר עליו בית המשפט שנה וחצי מאסר על תנאי ופיצויים בסך 15 אלף שקל.

 

המורה, עמיר כהן, ניצל את סמכותו, את גילה הצעיר של התלמידה ואת תמימותה, כמו גם את חוסר הבנתה למעשים שביצע בה. בתחילה הוא הואשם באונס, אך במסגרת עסקת הטיעון שונה כתב האישום נגדו והוא הורשע בביצוע מעשים מגונים בנערה מתחת לגיל 14 תוך ניצול יחסי חינוך ובעילה אסורה בהסכמה.

 

על פי כתב האישום, אסף כהן באחד המקרים את הנערה מביתה, הוביל אותה לחורשה, הפשיט אותה והחל ללטף את גופה. במקרה אחר נסע איתה לכיוון השדות, שם החל ללטף אותה, ביקש ממנה להתפשט וביצע בה מעשים מגונים. הוא עשה זאת מספר שנים - עד שהייתה בת 15 - וגם לאחר שהמתלוננת עברה עם משפחתה להתגורר במקום מרוחק יותר המשיך להגיע אליה, אם כי בתדירות נמוכה יותר. בחלק מן המקרים לקח אותה לבית מלון כדי לבצע בה את המעשים.

 

במהלך חקירתו של כהן נמצאו במחשבו האישי קבצים המכילים חומר פדופילי, ועובדה זו עלתה במהלך המשפט.

 

השופטים שלי טימן, תחייה שפירא ושרה ברוש, כתבו בגזר הדין כי איש חינוך המבצע עבירות בתלמידתו, "מעמיד באור ציני, נלעג ואף מעוות את מערכת החינוך, את הערכים אותה היא אמורה להקנות והנורמות אותן ברצונה להשריש. זאת - מעבר לנזק הנגרם לקורבן העבירה במקרה הקונקרטי".

 

יש לציין כי השופטים דחו את חוות הדעת שערכה הפסיכולוגית ד"ר נעמי כהן לנאשם, וקבעו כי קיימות סתירות מהותיות בין תיאוריה אותו אל מול פעולותיו ומעשיו בפועל. לדבריהם הציגה אותו הפסיכולוגית כדמות מוסרית, ערכית ופאסיבית בתחום המין והוסיפו כי הינה אינה רואה בעבירות אותן ביצע את החומרה הראויה. ד"ר כהן עצמה אף הודתה בבית המשפט כי הנאשם עיוות בפניה את פרטי המקרה.

 

בתוך כך עצרה היום המשטרה תושב שדרות בן 34 בחשד שביצע מעשים מגונים בשלוש צעירות, בהן שתי נערות בנות 17. על-פי החשד האיש ביצע את המעשים לאחר שאסף את הנערות לטרמפ במכוניתו. מהמשטרה נמסר כי החשוד מכחיש את המעשים המיוחסים לו.

 

באשדוד נעצר נער בן 15 בחשד שביצע עבירות מין בשתי ילדות, בנות שבע ותשע. בית משפט השלום באשקלון האריך את מעצרו בחמישה ימים. בצפון הארץ עצרה משטרת כרמיאל תושב הכפר סג'ור בן 32, בחשד שנהג לאנוס במשך מספר שנים נערה בת 16, תושבת אחד הכפרים בגליל המערבי.

 

השתתפו בהכנת הידיעה: שמוליק חדד וחגי עינב
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
אילוסטרציה
צילום: שאול גולן
מומלצים