שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מערכות האימון של "נייקי" ו"אדידס": מה יותר טוב?

  עמי להב, רץ חובב וגאדג’טיונר מכור, יצא עם מערכות האימון המשולבות החדשות של נייקי ואדידס למבחן שטח. שבועיים הוא הזיע בין שתיהן, התחבט, התלבט, ולבסוף הכריז על פייבוריטית

  איך זה עובד? המערכת הלוק הוראות הפעלה 
  נוחות ותפעול תכנון האימון וצפייה בפרמטרים איסוף וניתוח של הנתונים קו הגמר 

  איך זה עובד?

  מערכת אימון משולבת של נייקי ואפל

  1. החיישן שבנעל מודד את הקצב, המרחק והזמן בשעת הריצה.

  2. הנתונים מועברים מהחיישן למקלט שבנגן האייפוד.

  3. נגן האייפוד משדר את הנתונים לאוזניות בזמן הריצה תוך כדי האזנה למוזיקה.

  4. לאחר הריצה אפשר להוריד את הנתונים ליומן ריצה אישי באתר של נייקי. 


   

  פיוז'ן - מערכת אימון משולבת של אדידס ופולאר

  1. החיישן שבנעל שולח את נתוני מהירות הריצה ומרחקה לשעון ("מחשב ריצה") של פולאר.

  2. חיישן הדופק, המורכב על החולצה, שולח לשעון את קצב פעימות הלב בשעת הפעילות.

  3. השעון מקליט ומציג את נתוני הדופק ואת נתוני האימון (מרחק, זמן, מהירות).

  4. בעזרת רכיב נוסף שאינו כלול במערכת ניתן להעביר את הנתונים למחשב.


   

  חזור למעלה
  המערכת

  נייקי

  8 נעלי ריצה, נגן אייפוד נאנו וערכה הכוללת חיישן ומקלט. החיישן מותאם לנעל ונכנס לתוך מגרעת מיוחדת מתחת לרפידה. המקלט מתחבר לנגן וזה מזהה את התקדמות הריצה, מודד את הקצב, המרחק, הזמן. כל הנתונים מועברים בזמן הריצה אל האוזניות ומשודרים תוך האזנה למוזיקה. מחירים: נעליים - 500־800 שקל; חיישן - 169 שקל; נגן אייפוד - מ־700 שקל (תלוי בנפח הזיכרון).

   

  אדידס

  נעלי ריצה וחולצת ספורט המותאמות לשעון (”מחשב ריצה”) של פולאר. השעון מקליט ומציג את הדופק ואת נתוני האימון (מרחק, זמן, מהירות, נתוני הלב) ואיתו תקבלו גם שני חיישנים - למדידת דופק ולמדידת מהירות. חיישן הדופק, המורכב על החולצה, שולח את האותות לשעון, ואילו חיישן הריצה (המצוי במגרעת בתוך הנעל) שולח את נתוני מהירות הריצה ומרחקה לשעון. מחירים: נעליים - 799 שקל; חולצה - 399־499 שקל; שעון - 2,999 שקל.

   

  חזור למעלה
  הלוק

  נייקי

  טרנדי. הנעליים מדליקות והשילוב עם הארמפד שמאכלס את האייפוד הלבן הורס. גם מי שמתקשה לרוץ ירצה לצאת איתן לסיבוב בפארק. ככה. שכולם יראו.

   

  אדידס

  מקצועני. הנעליים המעוצבות, החולצה ההדוקה עם הצ’יפ והשעון הכסוף משדרים תחכום מהצעד הראשון.

   

  חזור למעלה
  הוראות הפעלה

  נייקי

  תיתקלו בבעיה רצינית. המערכת לא מגיעה עם הוראות הפעלה מפורטות. ואם זה לא מספיק, איש לא טרח לתרגם את חוברת ההפעלה של האייפוד, שזו דרישה די בסיסית.

   

  אדידס

  לשעון הפולאר מצורף דיסק עם הוראות מפורטות בעברית, ואת החיישנים אפשר להרכיב על חגורת בטן מצורפת ועל כל נעל ספורט. לכן אין צורך בהסבר נוסף על המערכת הכוללת, ואפילו יש דף הוראות לאחזקה נכונה של המרכיבים.

   

  חזור למעלה
  נוחות ותפעול

  נייקי

  התפעול של האייפוד לא קשה כל עוד הוא מחוץ לארמפד. בזמן הפעילות אפשר לבצע בקלות פעולות כמו בדיקת סטטוס, הפסקת מדידה, הגברת ווליום והעברת שירים, אבל קשה מאוד לעבור לפלייליסט אחר וגם אין רדיו. למה? הארמפד גורם לאייפוד להפוך לבלתי מורגש בזמן הריצה, מה שאי אפשר להגיד על האוזניות המקוריות. הן שבו ונפלו מהאוזניים במהלך הריצה (ורק אוזניות אחרות פתרו את הבעיה). הנעליים די נוחות, אבל העובדה שהחיישן מותאם רק לנעליים של נייקי מהווה חיסרון.

   

  אדידס

  הנעליים נוחות מאוד. דבר נוסף שמלמד על מקצועיות הוא המגרעת המותאמת לחיישן שבנעל. בנעל שבה אין חיישן יש חיישן דמה לשמירה על איזון מוחלט (לא קיים בנייקי). החיישן של פולאר מותאם לנעל אבל אפשר להרכיב אותו חיצונית על כל נעל ריצה אחרת. החולצה מהווה יתרון אדיר לעומת מערכות קודמות של פולאר המסופקות עם חגורת בטן, רק הביאו בחשבון שמדי פעם תצטרכו לכבס אותה או לקנות כמה ממנה. קל לתפעל את השעון במהלך הריצה, אבל החיסרון היחיד הוא הכפתורים. הם לא תמיד מגיבים.

   

  חזור למעלה
  תכנון האימון וצפייה בפרמטרים

  נייקי

  בעזרת האייפוד אפשר לבחור בין כמה אפשרויות לתכנון האימון: בסיסי, זמן (פרקי זמן מוגדרים מראש הניתנים להתאמה אישית), מרחק או אימון מבוסס־קלוריות. בזמן הפעילות אפשר כאמור ללחוץ על הכפתור המרכזי ולקבל את הנתונים היישר לתוך האוזן.

   

  אדידס

  השעון לא מאפשר תכנון אימון מראש, אבל כדי לקבל תוצאות מדויקות אפשר לקבוע תצורת משתמש (משקל, גובה, גיל, מין) והוא מודד קצב פעימות מינימלי ומקסימלי. במהלך הריצה השעון מציג פרמטרים מוכרים כמו מרחק, זמן, קצב, רמת דופק, ואפשר לשנות את תצוגת המסך כך שתוכלו לראות יחד שלושה פרמטרים רצויים.

   

  חזור למעלה
  איסוף וניתוח של הנתונים

  נייקי

  המערכת מסכמת את הריצה ומוסיפה לנתונים הרגילים (זמן, מרחק וקצב) גם את כמות הקלוריות ששרפתם. הערך המוסף שלה הוא האתר של קהילת נייקי. בסיום הריצה אפשר להוריד את הנתונים למחשב ולשמור אותם ביומן אימונים אישי שנמצא באתר. אפשר גם לצפות בטבלאות כלליות של משתתפי הקהילה.

   

  אדידס

  המערכת הבסיסית לא מספקת את הכלים שאפשר בעזרתם לשמור נתונים במחשב (אף שאלה קיימים). עם זאת, יומן האימון שבשעון מכיל עד 99 קובצי אימון. הערך המוסף של מערכת זו הוא מספר הפרמטרים המוצגים בסיום הריצה. השעון מציג מרחק, זמן, קצב ריצה, קצב פעימות לב (מינימלי, מקסימלי וממוצע), שריפת קלוריות ועוד.

   

  חזור למעלה
  קו הגמר
  לרצים חובבים שכל מה שהם רוצים זה להינות מהריצה בעזרת מוזיקה טובה ולקבל נתונים חשובים על האימון, המערכת של נייקי מתאימה ביותר. אם אתם מקצוענים, מעוניינים במראה ספורטיבי מושלם ובכמה שיותר נתונים על האימון, המערכת של אדידס היא הדבר הנכון בשבילכם. ובכל זאת: אם נבטל את פרמטר המחיר, ואת פרמטר המוזיקה (תחליפי אייפוד קיימים בשוק והם זולים יותר) אדידס את פולאר לקחו בסיבוב הזה - אבל לא בנוק-אאוט.

   

  חזור למעלה
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שעון הדופק של פיוז'ן
  החיישן הנמצא בנעל של נייקי
  נגן האייפוד של נייקי
  החיישן בנעל פיוז'ן של אדידס
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים