שתף קטע נבחר

ליצמן מתמקח על פרישתו מראשות ועדת הכספים

יו"ר ועדת הכספים ח"כ יעקב ליצמן הציע לראש הממשלה כי יתפטר מתפקידו ללא מאבק אם יסכים ראש הממשלה להגדיל את קיצבאות הילדים בחצי מיליארד שקל. אולמרט, שממתין להתפטרות ליצמן, כדי שיוכל למנות שרים חדשים בממשלתו, עוד לא נתן תשובה

ח"כ יעקב ליצמן מתמקח עם ראש הממשלה אהוד אולמרט על מחיר פרישתו השקטה מראשות ועדת הכספים. היום גילה ליצמן כי ירד במחיר והוא מוכן להתפטר אם תשלומי קצבאות הילדים יגדלו בחצי מיליארד שקל. לפני כשבועיים הסכים ליצמן לפנות את מקומו בתמורה לתוספת של מיליארד שקל לקצבאות אבל נדחה.

 

אנשי אולמרט הסכימו לשלם את המיליארד רק בתנאי שיישאר בתפקידו, אבל ליצמן הזכיר להם כי תעריף השירות הזה היה ונשאר מיליארד וחצי שקל, וגם זאת רק אחרי שעשה להם "הנחה מיוחדת", במקום לדרוש את כל ה-4.5 מיליארד שקל שקוצצו מהקצבאות.

 

ליצמן אמר היום ל-ynet כי העביר ללשכת אולמרט את הצעת המחיר החדשה – חצי מיליארד שקל – כבר לפני יומיים, אך טרם קיבל תשובה כלשהי. עכשיו ליצמן מפקפק אם ניתן לאחות את הקרע שמעמיק. הוא גם מאיים בתרגילים נוספים לדחיית הדחתו, לפחות עד ליציאת הכנסת לפגרת הפסח בסוף החודש.

 

ההדחה מתעכבת ועימה גם מינויי השרים

בינתיים ועדת הכנסת שאמורה להמליץ על הדחה, לא מתכנסת בהיעדר רוב. גם אם יתגבש הרוב ליצמן לא יעמיד את החלפתו להצבעה מיידית בוועדת הכספים, אלא כעבור 7-10 ימים לפחות. הוועדה לא תתכנס לפני יום ב' הבא ובלשכת אולמרט מזיעים. שכן ביצוע סבב השרים בממשלה תלוי קודם בהעברת ראשות ועדת הכספים לישראל ביתנו.

 

סיעת הגמלאים תפסה טרמפ על מתנגדי ההדחה וטרפדה את הרוב המתוכנן כקלף מיקוח ליישום הבטחות קואליציוניות דחויות, כמו המשך ההנחה בתרופות לקשישים והגדלת קצבאות הזקנה. ניסיונות של שר האוצר הירשזון ביומיים האחרונים להוריד אותם מהעץ הזה העלו חרס. מתנגדת תקיפה יותר – סיעת ש"ס – מנסה לצאת מהמלכוד בהפעלת לחצים על יהדות התורה להתפשר על מחיר הצטרפותה לקואליציה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
ליצמן ואולמרט. עדיין מתמקחים
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים