שתף קטע נבחר

אביב גלעדי בדרך לרכישת שידורי מכבי ת"א ביורוליג

פרסום ראשון: שבוע לאחר שערוץ 1 הודיע כי יוותר על זכויות השידור של הצהובים, החליט הבעלים של ערוץ הספורט לקנות תפוח האדמה הלוהט. שוב סימני שאלה סביב עתידו של פנאן במכבי

בית חדש למכבי תל אביב. הבעלים של ערוץ הספורט, אביב גלעדי, נמצא על סף רכישת זכויות השידור של משחקי סגנית אלופת אירופה ביורוליג, בעסקה שעשויה להגיע לסכום של כ-4 מיליון דולר. בכך, ייפרדו הצהובים רשמית מהבית הקבוע שלהם בשלושת העשורים האחרונים, הערוץ הראשון.

 

 

כזכור, רק לפני שבוע הודיע מנכ"ל רשות השידור, מוטי שקלאר, כי הספורט הוא דבר משני עבור הרשות והן משחקי מכבי תל אביב ביורוליג והן משחקי הפועל ירושלים ביול"ב קאפ לא ישודרו בעונה הבאה בערוץ הראשון.

 

אגב, רכישת הזכויות על ידי אביב גלעדי לא בהכרח אומרת כי מכבי תל אביב תשודר בערוץ הספורט. ייתכן כי איש העסקים יבחר למכור בהמשך את הזכויות לגוף אחר.


דרק שארפ ושחקני מכבי ת"א. יעזבו את רוממה? (צילום: ראובן שוורץ)

 

בסך הכל, ב-38 העונות מאז החלו שידורי מכבי תל אביב באירופה - 36 עונות מתוכן היו תחת הערוץ הראשון. בעונת 92/93שודרו משחקי הבית בערוץ 1, כאשר משחקי החוץ שודרו ב'סטאר ספורט' בכבלים. שנה לאחר מכן שודרו הצהובים בערוץ 2, גם בשל העובדה כי שיחקו בגביע קוראץ'. לפני ארבע עונות היה זה ערוץ 10 שהעביר ישירות את המשחקים, לפני שהם חזרו שוב לרוממה. בנוסף להכל, גלעדי ימשיך להחזיק בזכויות השידור של היורוליג גם בסלולר ובאינטרנט.

 

ברקוביץ' וג'מצ'י עשויים להגיע בקיץ לתפקיד ניהולי

העונה האחרונה של הצהובים סימנה ככל הנראה לא מעט קווים אדומים שנחצו אצל סגנית אלופת אירופה והדבר הביא חברי הנהלה ובראשם דיוויד פדרמן לנסות ולבצע בקיץ הקרוב שינויים מבניים בקבוצה ובראשם הגדרות תפקידים מחודשות גם בהנהלה עצמה.


מוני פנאן. עשוי לעזוב את מכבי ת"א בקיץ (צילום: אלי אלגרט)

 

ביום שישי שעבר, בישיבת ההנהלה של הקבוצה, העביר פדרמן לחברי ההנהלה מסמך נקודות ראשוני לגבי השינויים האסטרטגיים, אותם הוא רוצה לבצע. "עשינו לא מעט טעויות העונה ולכן אני מאמין בשינויים האלה", הוא התבטא במספר מקומות לאחר מכן. בין הגדרות התפקיד מדברים במכבי על מינוי מנהל מקצועי ו/או סקאוט במשרה מלאה שתפקידו יהיה, לא רק לעקוב אחר הקבוצות היריבות, אלא גם על מציאת שחקנים צעירים ברחבי אירופה והבאתם למכבי כחלק מבנייה לעתיד.

 

בשלב זה עדיין לא ברור אילו מההחלטות יתקבלו והאם יעברו בישיבת בדריקטוריון. השאלה הגדולה בנושא היא המשך דרכו של מוני פנאן. המנהל המיתולוגי של הקבוצה כבר היה קרוב לעזיבה במהלך העונה הנוכחית, אך החליט להישאר "בשביל השחקנים", כפי שהגדיר זאת. כבר אז היה ברור שהנושא יעלה לדיון מחודש בקיץ וככל הנראה בתקופה הקרובה יחליט פנאן האם להישאר בקבוצה. במידה והמנהל אכן ירצה להישאר, הוא יצטרך לקבל את השינויים המבניים אותם מציע פדרמן בתמיכתו של רענן כץ, אשר לא בדיוק מקובלים עליו ועלולים להיות אלו שיגרמו לו בסופו של דבר לעזוב.

 

לא מעט שמות נזרקים באוויר כעת כמי שאמורים למלא את תפקיד המנהל המקצועי, במידה ותפקיד כזה אכן יוגדר אן אם פנאן יעזוב. בין היתר הוזכרו שמותיהם של דורון ג'מצ'י ומיקי ברקוביץ', שחקני העבר של הקבוצה, אבל ייתכן גם כי שאלה זו תהיה תלויה בזהותו של המאמן בעונה הבאה.

 

"אני שומע את הדיווחים בתקשורת כמו כל אחד אחר, אבל מעבר לזה לא קורה כלום. אף אחד במכבי לא דיבר איתי ובזה מסתכם העניין", הגיב ג'מצ'י לשמועות השונות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניקולה וויצ'יץ', מכבי ת"א
צילום: אלי אלגרט
מומלצים