שתף קטע נבחר

תביעה: באמצע הניתוח גילו שאין ציוד מתאים

נכה המשותק בפלג גופו התחתון נכנס לפני חמישה חודשים לניתוח בבית החולים שיבא בתל השומר, הורדם, נחתך ואז גילו הרופאים - אין לנו את ערכת המכשירים המתאימה. הניתוח לא התקיים, וכעת תובע המנותח-שלא-נותח 300 אלף שקל פיצויים

נסו לדמיין את התסריט הבא: אתם שוכבים על מיטה בחדר ניתוח, כבר הורדמתם, הרופאים כבר חתכו ופתחו, ואז - אוּפּס! הרופאים שמים לב שאין להם את המכשור הדרוש לניתוח עצמו וסוגרים את החתך מבלי שנותחתם. עניין זה עומד במרכזה של תביעה של אדם המשותק בפלג גופו התחתון שנותח באוקטובר האחרון בבית החולים שיבא בתל-השומר.

 

תביעת הפיצויים נגד הרופא המנתח הוגשה לבית משפט השלום בתל-אביב בסכום של 300 אלף שקל. התובע הוא אדם המשותק בגפיו התחתונות מאז שנפגע בתאונת דרכים ביוני 2002 בפולין. בעקבות התאונה טופל בבית חולים בוורשה, שם הוחדר לגופו קיבוע פנימי בחוליות הגב.

 

באוקטובר 2006 הוזמן התובע לבית החולים שיבא כדי לבצע ניתוח של הוצאת הקיבוע. הוא הורדם, גופו נפתח ונחתך, ואולם הקיבוע לא הוצא מגופו. לדברי עורכי דינו, ניסים פרחי ואריאל פרויליך, הסיבה היא שבידי בית החולים לא היתה ערכת המכשירים המתאימה לצורך הסרת הקיבוע, דבר שהתגלה רק לאחר שהתובע אושפז, הורדם ולמעשה רק כשהיה במהלך הניתוח עצמו.

 

עורכי הדין טוענים כי מרשם נפתח ונתפר בגבו ונגרמו לו כאבים וסבל רבים, וזאת ללא כל טעם וצורך. לטענתם, בית החולים התרשל בכך שלא דאג מראש שתהיה ברשותו ערכת המכשירים המתאימה לניתוח אלא הורה לחולה להתאשפז, הרופאים החלו בביצוע הניתוח ורק במהלכו גילו כי ערכת המכשירים שבידם אינה מתאימה וכי עליהם לסיים את הניתוח מבלי לעשות דבר.

 

עוד טוענים עורכי הדין כי הציוד הרפואי וצילומי הרנטגן ברורים ומתייחסים לניתוח הקיבוע שמרשם עבר בפולין והוא שהוצג בפני המנתח ובית החולים עוד לפני ביצוע הניתוח, אך הרופאים לא טרחו ליצור קשר טלפוני עם הרופאים בפולין כפי שמקובל על מנת לברר מהי ערכת המכשירים שבה השתמשו בבית החולים בוורשה.

 

עוד נטען כי התובע לא הוזהר שקיימת אפשרות שהניתוח לא יבוצע, וכי לא הסבירו לו לפני הניתוח כי לא בררו באיזו ערכת מכשירים מדובר. התובע טוען בכתב התביעה כי על הרופא המנתח חלה החובה לבצע את הניתוח במיומנות, בזהירות ובסבירות, תוך מתן הסבר לפני הניתוח אודות הסיכונים הכרוכים בו והתרחישים השונים העשויים לבוא בעקבותיו, ובין היתר האפשרות שהניתוח כלל לא יבוצע.

 

בכתב התביעה נטען עוד כי בעקבות הניתוח הרשלני נעדר התובע מלימודיו ועבודתו, נגרמו לו הפסדי שכר והוא נזקק לעזרה וסיעוד מבני משפחתו.

 

עדיין לא הוגש כתב הגנה. מבית החולים שיבא נמסר: "עדיין לא קיבלנו את כתב התביעה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
אילוסטרציה
צילום: ויז'ואל/פוטוס
עו"ד פרויליך
מומלצים