שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "להשעות לאלתר את נתן זהבי"

  כך דורש "המטה העולמי להצלת העם והארץ" בעקבות ההערות שהשמיע השדרן בתוכניתו כלפי יו"ר המטה העולמי, הרב שלום דב וולפא, אותו כינה "חלאת המין האנושי". בארגון מאיימים בתביעת דיבה אם לא תפורסם התנצלות. זהבי: "לא קיבלתי שום דרישה להתנצלות"

  "המטה העולמי להצלת העם והארץ" פנה הערב לרשות השניה לרדיו ולטלוויזיה בבקשה להשעות מיידית את העיתונאי נתן זהבי מרדיו 103 FM ולהתנצל בפומבי על מה שהם מכנים "הוצאת לשון הרע". זהבי כינה היום (א') בתוכניתו "זהבי עצבני" את יו"ר המטה העולמי, הרב שלום דב וולפא, "אינפנטיל" ו"חלאת המין האנושי". המטה מאיים כעת בתביעת דיבה על סך חצי מיליון שקל בעקבות הפגיעה לכאורה בשמו של יו"ר המטה, אם לא תפורסם התנצלות מטעם זהבי, תחנת הרדיו והרשות השנייה.

   

  זהבי התייחס היום בתוכניתו לדברי הרב וולפא כפי שהובאו בכתבה שפורסמה היום על הקמפיין "יש דין ויש דיין" שמנהל המטה העולמי נגד יוזמי ומבצעי תוכנית ההתנתקות. בקמפיין משולבות תמונות של כמה ממובילי התוכנית שנאלצו להתפטר, הסתבכו בפרשיות שחיתות או אינם עוד בקו הבריאות כגון אריאל שרון, עמרי שרון, משה קראדי ודן חלוץ. לטענת המטה, אירועים אלה קרו להם בעקבות ביצוע התוכנית. נראה שלדידו של זהבי, הקמפיין מנסה לקשר בין תופעות שאינן קשורות אלה באלה ומבזה דמויות ששוכבות במיטת חוליין. בהתייחסו לקמפיין זהבי עשה שימוש בסגנון הייחודי לו: "האמירה הדבילית", אמר על דבריו של הרב וולפא, שאותו כינה "הרב האינפנטיל הזה". באנשי המטה הוא הצליף תוכחות: "איך אתם בכלל יכולים לדבר על רמה כזאת ירודה ונחותה כשאתם אפסים בקו החשיבה שלכם. אתם מטומטמים, אתם אנשים מגעילים, אתם בושה להיגיון... צריך להיות חלאת המין האנושי לדבר ברמה הזאת. וכן, ישנם רבנים שהם חלאת המין האנושי ולא מעטים אגב...".

   

  במכתב לרשות השניה נכתב כי "דברים אלו הם הוצאת לשון הרע בצורה החמורה ביותר, והם פוגעים בשמו הטוב של כבוד הרב וולפא שליט"א הנודע בגדלותו בתורה, בקירוב יהודים ובנועם הליכותיו. לא יתכן שרק בגלל השקפותיו התורניות של הרב, ירשה לעצמו זהבי להשתלח ולהדביק כינויי גנאי חמורים כל כך ברב וגדול בישראל. אנו דורשים מיידית את השעייתו של מר נתן זהבי מהרדיו, התנצלות פומבית באוזני המאזינים ופרסום ההתנצלות באחד העיתונים הגדולים, ומתן אפשרות לרב וולפא שליט"א להביע את עמדתו ולהציגה באור הנכון".

   

  נתן זהבי מסר בתגובה: "לא קיבלתי שום דרישה להתנצלות. לא נאמר לי על ידי גורם כלשהו שביקשו להשעות אותי. אף אחד לא עדכן אותי לגבי תביעת דיבה כלשהי. כשיפנו אלי, אתן תשובה מסודרת".

   

  שי גפן, מזכיר המטה: "לא פנינו אל זהבי כי אדם שמדבר בצורה כל כך בוטה - אין לנו מה לדבר איתו. נתן זהבי השתלח היום באופן אישי ובוטה נגד המטה והעומד בראשו. אם הרשות השנייה לא תתנצל אנו מתכוונים להגיש תביעת דיבה בסך חצי מיליון שקל נגדה ונגד זהבי. זהבי ירד כאן לפסים אישיים וגרם נזק גדול מאוד מבחינתנו. אפשר להתווכח ולהציג עמדה שונה, אבל להתקיף באופן אישי בצורה בוטה כל כך - זה פסול ולטובת הרשות השנייה, אנו מזהירים אותה - עדיף שהבנאדם הזה יפסיק לדבר ברדיו ואני בטוח שהוא תוך זמן מה לא יהיה שם, כי אנחנו לא הולכים לוותר על זה".

   

  יש לציין כי ביכולת המטה לתבוע את זהבי בלבד אבל לא את הרשות השנייה לשידורי טלוויזיה ורדיו מפני שהרשות היא גוף ציבורי, החסין מפני תביעות דיבה ואינו אחראי על התכנים המשודרים בגופים עליו הוא ממונה. הרשות אינה אמונה על ניסוח דברי הביקורת שמטיחים שדרני רדיו ציבורי בדמויות ציבוריות ואינה אמורה להתערב בהם. לדברי הרשות השניה, "התלונה טרם הגיעה לרשות וכשתגיע נבדוק אותה".

   

  הרב וולפא מתגורר בקריית גת והיה מהלוחמים הגדולים נגד ההתנתקות לפני ובזמן הפינוי. נתן זהבי הוא עיתונאי ותיק ומוערך שזכה בפרס סוקולוב על עבודתו העיתונאית ותרומתו לחברה ובפרס ארגון "בזכות" על פעילותו למען אנשים בעלי מוגבלויות. כמו כן זכה בפרס אנשי השנה בקטגוריית רדיו. זהבי ידוע כלוחם למען זכויות מגזרים חלשים והוא עוסק בכך רבות בתוכניתו ועושה זאת בסגנון תקיף, שגרם לו להיקלע למספר תביעות בגין הוצאת דיבה, מרובן זוכה. הוא הושעה בעבר על ידי הרשות השנייה לשבוע אחרי שעלב בחבר הכנסת יאיר פרץ מש"ס והשווה אותו לאדולף אייכמן. לאחרונה הודיע כי לקה בסרטן. זהבי משתתף בימים אלה בתוכנית "הכוח" המשודרת בערוץ 10.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עוז מועלם
  נתן זהבי. "ירד לפסים אישיים"
  צילום: עוז מועלם
  לאתר ההטבות
  מומלצים