שתף קטע נבחר

הישראלים במקום השני בעולם בזמן גלישה

הגולשים הקנדים בילו הכי הרבה זמן ברשת ב-2006, כאשר מיד אחריהם ממוקמים הישראלים עם יותר מ-37 שעות בחודש בממוצע. שיעור משתמשי האינטרנט בעולם גדל ב-10 אחוזים בשנה האחרונה

משתמשי האינטרנט מישראל מדורגים במקום השני בעולם בהיקף שעות גלישה באינטרנט מיד אחרי קנדה. כך עולה מנתוני חברת הדירוג חברת comScore Networks. ב-2006, הגולש הישראלי הבוגר (מעל גיל 15) בילה באינטרנט בממוצע 37.4 שעות בחודש, בעוד הגולש הקנדי גלש ברשת 39.6 שעות בממוצע בחודש.

 

עוד עולה מהנתונים, כי ישראל ממוקמת במקום ה-28 בעולם בהקשר של מספר הגולשים במדינה, וכ-10 אחוזים מהגולשים הישראלים עדיין גולשים בפס צר.

 

אגב, הישראלים גולשים פחות השנה במוחים של זמן שימוש לעומת השנה שעברה. בדו"ח של 2006, ישראל הובילה את הרשימה – אז קבעו החוקרים כי כל גולש מבלה ברשת בממוצע 57.5 שעות בחודש – כפול מהזמן הממוצע לגולש בארצות הברית. 

 

כ-747 מיליון אנשים בני 15 ומעלה השתמשו באינטרנט בחודש ינואר, 2007, גידול של 10 אחוזים בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, על פי הנתונים. האמריקנים איבדו מזמן את היתרון שהיה להם בקרב הגולשים והמגמה הזו רק הולכת ומתחזקת: משתמשי האינטרנט מחוץ לארצות הברית מהווים יותר מ-80 אחוזים מהאוכלוסיה המקוונת.

 

המדינות בהן אחוז הצמייה היה הגבוה ביותר הן הודו (צמיחה של 33 אחוזים), רוסיה (צמיחה של 21 אחוזים), וסין (צמיחה של 20 אחוזים). השימוש באינטרנט בארה"ב גדל רק בשני אחוזים השנה לעומת השנה הקודמת.

 

על פי נתוני ComScore, בסין כיום יש כ-87 מיליון גולשים (כאשר גלישה ממחשבי כף יד, סלולרי, ואינטרנט קפה אינם נספרים). עם זאת, על פי הנתונים הרשמיים בסין, מספר הגולשים עומד על 137 מיליון גולשים, ובקצב הצמיחה הנוכחי סין עשוייה לעקוף את ארה"ב, ולהפוך למדינה עם מספר הגולשים הגבוהה ביותר תוך שנתיים.

 

רשת האתרים של מיקרוסופט משכה בחודש ינואר כ-510 מיליון גולשים - יותר מגוגל (502 מיליון) ומיאהו (468 מיליון). עם זאת, רשת MSN מצויה בירידה - 539 מיליון גולשים ביקרו בה בשנה שעברה, ואילו גוגל, עם 495.8 מיליון בחודש ב-2006, רק עולה. יאהו, עם 480.2 מיליון גולשים בשנה שעברה, רשמה ירידה קלה.

 

הצטרפתם כבר לניוזלטר של קטעי קישור? הירשמו באמצעות תיבת הרישום התכולה מימין ותקבלו את הקישורים הכי מעודכנים בדואר האלקטרוני

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים