שתף קטע נבחר

מתנחל הורשע בתקיפת חיילים ששמרו על יישובו

אפרים הרשקוביץ מהכפר תפוח שבשומרון הורשע היום בבית משפט השלום בכפר סבא בכך שתקף בקללות ובדחיפות חיילים ששמרו על היישוב. האירוע התרחש באוגוסט 2005, ביום שבו ביצע עדן נתן זאדה את הפיגוע הקטלני בשפרעם. האבטחה תוגברה מפני שזאדה שהה בכפר תפוח לפני הפיגוע

"נאצים בני זונות" - במלים בוטות אלה בחר אפרים הרשקוביץ לתקוף חיילים ששמרו על יישובו, כפר תפוח שבשומרון, לפני שתקף את החיילים פיזית. אתמול (יום א') הרשיע בית משפט השלום את הרשקוביץ באשמת תקיפה, העלבה והפרעה לעובד ציבור. 

 

האירוע התרחש באוגוסט 2005 בעקבות הפיגוע שעשה באותו יום המחבל היהודי עדן נתן זדה בשפרעם. זדה הרג ארבעה בני אדם ופצע תשעה, לפני שנהרג בעצמו.

 

על פי כתב האישום שהוגש נגד הרשקוביץ, המתגורר לסירוגין בכפר תפוח ובירושלים, הוא הגיע עם רכב ובו שני אנשים נוספים לשער היישוב. כאשר החיילים ביקשו לבדוק את זהותם וביקשו מהם תעודות זהות, יצא הרשקוביץ מהרכב, ניגש לחיילים וצעק לעברם "נאצים בני זונות! תתביישו לכם! מה אתם עושים?"

 

כאשר החיילים ניסו למנוע ממנו את הכניסה ליישוב, דחף הרשקוביץ אחד מהם. כשהחייל השני ניגש לעזור לחברו ולתפוס את הרשקוביץ, הוא נתן לו מכה בגרון. בבית המשפט הכחיש הרשקוביץ את המיוחס לו וטען כי כאשר רצה להיכנס ליישוב במעבר הולכי הרגל, אחד החיילים תקף אותו.

 

הרשקוביץ הוסיף כי לאחר מכן נפגש עם החיילים והם ביקשו לעשות סולחה, אך הוא לא הסכים. בחקירתו בבית המשפט סיפר הרשקוביץ כי היה עצבני בגלל שהחיילים לא פתחו את השער, ובדיעבד התברר לו כי הם חשדו בו שהוא רוצה להכניס את גופת זדה ליישוב.

 

לאחר שמיעת העדים, ובהם החיילים, החליטה השופטת קלרה רג'ינאנו להרשיע את הרשקוביץ במיוחס לו. בפסק הדין קבעה השופטת כי היא מעדיפה ללא היסוס את גירסת עדי התביעה על פני גרסתו של הרשקוביץ. "עדותו של הרשקוביץ היתה מיתממת ולא משכנעת. עדותם של החיילים על השתלשלות האירועים והסיפור היתה משכנעת", קבעה השופטת.

 

בית המשפט יגזור את עונשו של הרשקוביץ בתקופה הקרובה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המחבל היהודי זדה. שהה בכפר תפוח לפני הפיגוע שעשה
מומלצים