שתף קטע נבחר

מרציאנו: לא הייתי שיכור - הייתי שתוי

חבר הכנסת יורם מרציאנו התראיין לתוכניתו של יאיר לפיד וסיפר את כל שעבר עליו מאז התפוצצה הפרשה המביכה: "השבועיים האלה לא עשו לי טוב. אני כמעט איבדתי את עולמי בגלל טעות". מרציאנו התייחס לטענות שנישק שתי נשים ואמר: "אני איש חם, שמנשק גברים ונשים"

"אני איש חם, שמנשק גברים ונשים. היא מעידה שנשקתי לנשים, אבל זו לא מישהי שהכרתי באותו ערב. את א' אני מכיר כבר הרבה שנים" - כך אמר הערב (יום ב') ח"כ יורם מרציאנו בראיון לערוץ 2. מרציאנו תיאר בתוכניתו של יאיר לפיד את התקרית שאירעה בשבוע שעבר במועדון ה"ריו", ושגרמה לוועדת האתיקה של הכנסת להחליט לנזוף בו.

 

"היא מעידה ביחד עם עוד אנשים שיצאתי החוצה ונפרדתי מאנשים לשלום, נישקתי אנשים. אני גם אומר לך באופן הכי חד משמעי - זו לא מישהי שאני מכיר מתוך המועדון, שהכרתי באותו ערב כמו האחרות. זה אנשים שאני מכיר, שאני עובד איתם, וא' הזו זו אחת שאני עובד איתה הרבה שנים", אמר מרציאנו בראיון.

 

לדבריו, "הייתי שתוי, לא הייתי שיכור... ביקשתי לצאת והצגתי את עצמי כחבר כנסת. פשוט דחפו אותי וכשבאתי לנסות להרגיע את השומר, חיבקתי אותו, ניסיתי להרגיע אותו - משום מקום עפה יד וקיבלתי אגרוף. כרגע המשטרה חוקרת את זה. אתה רואה כל הגודל הזה? זה אדם שיש לו נשמה גדולה. אני לא מאמין באלימות. ניסיתי להידבר מה שכל בן אדם בישראל צריך לעשות והזמנתי משטרה".

 

מרציאנו חלק בראיון את כל שעבר עליו מאז התפוצצות הפרשה: "אין ספק שהשבועיים האלה לא עשו לי טוב. אני כמעט איבדתי את עולמי בגלל טעות", אמר מרציאנו וסיפר כי זכה לתמיכתו של יו"ר מפלגתו: "פרץ הוא איש חם, שהרים אליי טלפון וחיזק אותי יחד עם חברים מסיעת העבודה. בסופו של דבר כולנו בני אדם".

 

מוקדם יותר, החליטה ועדת האתיקה של הכנסת להרחיק את מרציאנו מישיבות מליאת הכנסת והוועדות עד סוף מושב החורף בשבוע הבא. חברי הוועדה החליטו להטיל עליו נזיפה חמורה. מרציאנו השיב על כל השאלות שנשאל, הבהיר את התנהגותו במועדון והתייחס לתלונה שהוגשה במשטרה. 

 

מרציאנו, המכהן כיו"ר סיעת העבודה, פנה באחרונה לוועדת האתיקה בבקשה לנקוט נגדו צעדים בעקבות התקרית האלימה שבה היה מעורב. במכתב שהעביר לוועדה פרקליטו, עו"ד אלדד יניב, הביע מרציאנו התנצלות על מעשיו ואמר כי הוא "נוטל אחריות ציבורית מוחלטת" עליהם.

 

התקרית המביכה אירעה כאשר ח"כ מרציאנו ניסה לצאת ממועדון ה"ריו" שבו בילה במרינה בהרצליה והתעמת עם מאבטחי המקום. בשלב מסוים העימות הידרדר לתגרת ידיים. השוטרים שהוזעקו למקום ניסו להרגיע את הרוחות, ולאחר דין ודברים עם הצדדים חזרו כלעומת שבאו. אחד המאבטחים הגיש תלונה נגד חבר הכנסת, ומרציאנו הגיש תלונה נגדית. עוד לפני ההחלטה לפתוח בחקירה נגדו ניסה מרציאנו לארגן פגישת פיוס עם המאבטחים שעמם התעמת.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מרציאנו. "מנשק גברים ונשים"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים