שתף קטע נבחר

יפעת אלקובי הורשעה ביידוי אבנים על פלסטינים

בית משפט השלום גזר ארבעה חודשי עבודות שירות על תושבת היישוב היהודי בחברון, שהורשעה ביידוי אבנים לעבר בתי פלסטינים בעיר לפני שש שנים. לפני כחודשיים פורסם ב-ynet תיעוד של אלקובי כשהיא מתנכלת למשפחה פלסטינית

בית משפט השלום בירושלים הרשיע היום (ד') את יפעת אלקובי, תושבת היישוב היהודי בחברון, בעבירה של התנהגות פסולה במקום ציבורי ובגרימת נזק לבית של פלסטינים. אלקובי הורשעה במסגרת תיק שנפתח נגדה בשנת 2001, לאחר שיידתה אבנים לעבר בתי פלסטינים בחברון.

 

אלקובי עלתה לאחרונה לכותרות לאחר שלפני כחודשיים נחשף ב-ynet תיעוד של ארגון "בצלם" בו היא נראית מתנכלת למשפחה פלסטינית בחברון ומתגרה באם המשפחה ומקללת אותה.

 

בדיון היום קבעה סגנית נשיא בית המשפט, השופטת רבקה פרידמן-פלדמן, כי "מעשיה של אלקובי הם עבירה חמורה, שבמזל נגמרו בניפוץ חלון ללא נפגעים".

 

בכתב האישום על פיו הורשע אלקובי נטען כי ב-2001 נסעה במכוניתה, יחד עם אשה נוספת, בעיר חברון ויידתה אבנים לעבר בתים של פלסטינים. כתוצאה מכך נגרם נזק לבית של פלסטיני, אך לא  היו נפגעים.

 

בית המשפט גזר על אלקובי ארבעה חודשים של עבודות שירות, מאסר על תנאי בן שישה חודשים, קנס כספי של 300 שקל או עשרה ימי מאסר תמורתו, ופיצוי בסכום של 1,000 שקל למשפחה הפלסטינית.

 

בגזר הדין כותבת השופטת פרידמן-פלדמן, בין היתר, כי "במהלך ניהול המשפט התנהגה הנאשמת בזלזול כלפי ההליכים וכלפי בית המשפט, וגם בסיומו אינה מקבלת אחריות על מעשיה".

 

עוד כותבת סגנית נשיא בית המשפט: "עד היום נגזרו על הגברת אלקובי עונשים קלים, אך חומרת המעשה הפעם מחייבת ענישה מחמירה יותר". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יפעת אלקובי, כפי שתועדה בחברון
מומלצים