שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  נועם שליט: משעל, יש אחדות, שחרר את גלעד

  24 שעות אחרי שהוכרזה ממשלת האחדות הפלסטינית, פונה אביו של החייל החטוף נועם שליט לחאלד משעל ומבקש ממנו לסיים את המשא ומתן לחילופי אסירים. "ישראל כבר הודיעה שהיא מוכנה לשחרר מאות אסירים. שושביני הממשלה הפלסטינית, ובהם משעל - הם שמעכבים את שיחרורו של גלעד", אמר ל-ynet

  בשבועות האחרונים הצטיירה הקמת ממשלת האחדות הפלסטינית כקו פרשת המים שלפניו, או מייד לאחריו, ישוחרר החייל החטוף גלעד שליט. 24 שעות אחרי שהוכרזה הממשלה החדשה מפנה הבוקר (יום א') נועם שליט, אביו של גלעד, אצבע מאשימה כלפי חאלד משעל, כמי שאחראי להמשך ההחזקה בבנו.

   

  בסוף השבוע שעבר הצהיר אבו-מאזן בפגישה עם אולמרט כי שחרורו של גלעד הוא "עניין של ימים", ויבוצע עוד בטרם הקמת ממשלת האחדות. אלא שדיבורים לחוד, ומעשים לחוד. ובישראל עדיין מצפים לשובו של החייל החטוף.

   

  בראיון ל-ynet אמר נועם שליט כי לא טיפח ציפיות לשחרורו מוקדם של בנו. "אני יותר מידי ריאלי מכדי להאמין להצהרות הללו, אבל אני בהחלט רואה כיצד חאלד משעל, אחד מהחתומים על הסכם מכה, ואחד מהשושבינים של ממשלת האחדות הפלסטינית, מושך את הפרשה.

   

  "ממשלת ישראל הודיעה כבר שהיא מוכנה לשחרר מאות אסירים תמורת בני. כיום מי שמעכב את ההסכם הוא אותו משעל שמחזיק בבני כבר תשעה חודשים. אני קורא לו לסיים את העניין הזה בהקדם האפשרי, להביא את המשא ומתן לקו הגמר ולהביא לשחרורם של בני ואותם מאות אסירים פלסטינים, שגם אותם הוא מחזיק כבני ערובה. משעל צריך להבין שהוא צריך להתפשר, ולאפשר את עסקת חילופי האסירים".

   

  בהתייחסו לטענות של ארגון ועדות ההתנגדות שנשמעו בסוף השבוע, לפיהן ישראל היא זו שמעכבת את ההסכם ומקשיחה את עמדותיה, אמר שליט כי "מדובר בספינים של הפלסטינים. משעל הוא המפתח לעסקת החילופין".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שליט. להגיע לקו הגמר
  צילום: דורון גולן
  משעל. מחזיק בשליט כבר 9 חודשים
  צילום: איי פי
  מומלצים