שתף קטע נבחר

נתניהו: ממשלת ישראל בצניחה חופשית

במהלך סיור של חברי סיעת הליכוד בבקעת הירדן, מתח ח"כ בנימין נתניהו ביקורת חריפה על התנהלות ממשלת ישראל, בעקבות הקמת ממשלת האחדות הפלסטינית: "ממשלת ישראל לא עסוקה בלמשול אלא בלשרוד. כישלון רודף כישלון"

יו"ר האופוזיציה, ח"כ בנימין נתניהו (ליכוד), מתח אחר הצהריים (יום א') ביקורת חריפה על התנהלותה של ממשלת ישראל מול ממשלת האחדות הפלסטינית שהוקמה אתמול. "ממשלת ישראל נמצאת בצניחה חופשית, כשכישלון רודף כישלון. הדבר הזה היה צפוי משום שהתגובה המגמגמת של ממשלת ישראל על הסכם מכה הזמינה את המפולת המדינית".

  

במהלך סיור של חברי סיעת הליכוד בבקעת הירדן, אמר נתניהו: "ממשלת ישראל לא עסוקה בלמשול אלא בלשרוד. מתן אפשרות לחמאס להשתתף בבחירות ב2006 בנוסף על המדיניות הישראלית המגמגמת - הם אלו שהובילו למפולת המדינית. ישראל לא מדברת בקול אחד וברור. אם לא נדאג לעצמנו, אין מי שידאג לנו".

 

נתניהו התחייב בשם הליכוד לשמור על בקעת הירדן בריבונות ישראל, "זו רצועת הביטחון המזרחית של ישראל. ממשלה בראשותנו תפתח כאן צירי תנועה מהירים, זמינות קרקעות וחקלאות מודרנית".

 

ח"כ לימור לבנת אמרה ש"הגמגום והזגזוג של אולמרט ולבני שלא התנגדו מהרגע הראשון באופן נחרץ להסכם מכה ולממשלת האחדות הפלסטינית, הוא המשך לכשלונות המדיניים והבטחוניים לאורך כל השנה האחרונה. התנהלות זו מובילה לקריסה דיפלומטית והסברתית חסרת תקדים שמבודדת את מדינת ישראל כמו בימים הגרועים שלנו".

 

יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ גדעון סער, אמר בסיור כי "ממשלת אולמרט-לבני אשמה בשורה של מחדלים מדיניים והסברתיים, הובילה למפולת מדינית ולהסרת המצור המדיני והכלכלי מעל ממשלת החמאס. זו ממשלה בהלם קרב שבשנה אחת הספיקה לאפשר קיום בחירות בירושלים בהשתתפות החמאס, גמגמה בעקבות עסקת מכה. לאחר שבקדנציה הקודמת הוכנס חמאס לרשימת הטרור של האיחוד האירופי, עכשיו מחריבה ממשלת אולמרט באופן שיטתי את ההישגים האלו ובמחדליה מאפשרת לחמאס לגיטימציה בינלאומית זוחלת".  

 

ממשלת ישראל החליטה מוקדם יותר ברוב של 19 תומכים מול שני נמנעים, להחרים ממשלת האחדות הפלסטינית. שני השרים שנמנעו הם ראלב מג'אדלה ואיתן כבל. ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אמר בפתח ישיבת הממשלה כי ישראל "מצפה שהקהילה הבינלאומית לא תלך שולל אחרי הקמת הממשלה הפלסטינית ותמשיך באותו מהלך שנקטה לכל אורך הדרך, של בידוד הממשלה שאינה מסכימה עם עקרונות הקוורטט". 

 

אולמרט הוסיף כי ממשלת האחדות החדשה "מגבילה את היכולת שלנו לנהל דיאלוג עם ראש הרשות הפלסטינית ומצמצמת גם את טווח הנושאים שהיינו יכולים לקיים עליהם דיון בתקופה הקרובה". ראש הממשלה הדגיש כי "לא נוכל לקיים קשר עם הממשלה או שריה, בהתחשב בעובדה שזאת ממשלה שלא מקבלת את תנאי הקהילה הבינלאומית ורואה בטרור אמצעי לגיטימי להגשמת מטרותיה". עם זאת, ציין כי הקשר עם אבו מאזן יימשך, אך יתמקד בעיקר בנושאים הקשורים לאיכות החיים של האוכלוסייה הפלסטינית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו בביקור בבקעת הירדן
צילום: חגי אהרון
אבו מאזן והנייה מקימים ממשלה
צילום: איי פי
מומלצים