שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הליכי הפרה נגד נתן זהבי

  הרשות השנייה בודקת אם השדרן עבר על כלליה בדבריו על הרב שלום דב וולפא, אותו כינה "אינפנטיל". 103FM: "לא קיבלנו שום הודעה"

  הרשות השנייה לרדיו וטלוויזיה פתחה בהליכי הפרה נגד תחנת הרדיו 103FM בעקבות דברים שאמר בשידור השדרן נתן זהבי על הרב שלום דב וולפא, יו"ר "המטה העולמי להצלת העם והארץ", במסגרת תוכניתו "זהבי עצבני" המשודרת בתחנת הרדיו 103FM ("רדיו ללא הפסקה"). הליכי ההפרה נפתחו לאחר שנמצא כי אכן הייתה הפרה לכאורה של כללי הרשות השנייה, והעניין הועבר לוועדת ההפרות ברשות. הסעיפים שעליהם עבר לכאורה זהבי הם פגיעה בזכות התגובה ופגיעה בשם הטוב ובפרטיות.

   

  זהבי התייחס לרב וולפא בעקבות כתבה ב"הארץ" על קמפיין "יש דין ויש דיין" שמנהל המטה העולמי נגד יוזמי ומבצעי ההתנתקות. במסגרת הקמפיין המטה טוען שאנשים כמו אריאל שרון, בנו עומרי, הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ ומפכ"ל המשטרה לשעבר משה קראדי נענשו בעקבות מעורבותם במבצע. בעקבות הכתבה אמר זהבי בתוכניתו: "רשימת נפגעי הקללה חוברה על ידי אחד שקוראים לו הרב שלום דוד וולפא. היתה קללה, ובציבור הדתי משוכנעים שאלה שהיו בעד ההתנתקות ופעלו בהתנתקות, הקללה הזאת תופסת עליהם. ובגלל שהם היו שותפים להתנתקות אז הם לוקים במחלות, לוקים בתרדמת, ומורשעים בפלילים".

    

  "איך זה מתיישב", הוסיף, "עם האמירה הדבילית של הרב האינפנטיל הזה, איך קוראים לו, הרב שלום וולפא או העמיתים שלו החברים שלו... איך אתם בכלל יכולים לדבר על רמה כזאת ירודה ונחותה שאתם אפסים בקו החשיבה שלכם. אתם מטומטמים, אתם אנשים מגעילים, אתם בושה להיגיון... צריך להיות חלאת המין האנושי לדבר ברמה הזאת. וכן, ישנם רבנים שהם חלאת המין האנושי". 

   

  בתלונה שהופנתה על ידי "המטה העולמי להצלת העם והארץ" לרשות השנייה נאמר כי "דברים אלו הם הוצאת לשון הרע בצורה החמורה ביותר, והם פוגעים בשמו הטוב של כבוד הרב הנודע בגדלותו בתורה, בקירוב יהודים ובנועם הליכותיו. לא יתכן שרק בגלל השקפותיו התורניות של הרב, ירשה לעצמו זהבי להשתלח ולהדביק כינויי גנאי חמורים כל כך ברב וגדול בישראל".

    

  "אנו דורשים מיידית את השעייתו של זהבי מהרדיו", כתב מזכיר המטה, הרב שי גפן, ודרש עוד כי הרשות השנייה תפרסם "התנצלות פומבית באוזני המאזינים, פרסום ההתנצלות באחד העיתונים הגדולים, ומתן אפשרות לרב להביע את עמדתו ולהציגה באור הנכון". כמו כן נודע כי עו"ד אייל שלי מצפת יגיש בימים הקרובים תביעה נגד זהבי ותחנת הרדיו בשמו של הרב וולפא.

   

  מרדיו 103FM נמסר: "כשנקבל הודעה על כך נגיב לה בהתאם. לא הגיע אלינו דבר בשלב זה ולכן אין באפשרותינו להגיב" .

   

  מהרשות נמסר כי התחנה קיבלה הודעה על כך וחזרה אל הרשות במכתב תגובה.

   

  טרם התקבלה תגובתו של נתן זהבי.

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עוז מועלם
  נתן זהבי. הועבר לוועדת ההפרות ברשות
  צילום: עוז מועלם
  לאתר ההטבות
  מומלצים