שתף קטע נבחר

עדות הילדה נמנעה - ליאור דקל שוב זוכה מאונס

חוקרת ילדים קבעה כי אין להתיר לבת 12 להעיד נגדו, שכן הדבר עלול לגרום לה לפגיעה נפשית. בלית ברירה נאלצה הפרקליטות לסגת מהאישום - ודקל זוכה

בית המשפט המחוזי בתל אביב זיכה בצהריים (יום ד') את ליאור דקל מאונס ילדה בת 12, וזאת לאחר שהפרקליטות הודיעה לבית המשפט כי היא חוזרת בה מכתב האישום נגדו. עמדת הפרקליטות מתבססת על חוות דעת של חוקרת ילדים שחקרה את הילדה, ולא התירה את עדותה מחשש לפגיעה נפשית נוספת בה אם תיאלץ להעיד.

 

התובעת, רותי שביט, טענה בבית המשפט כי מאחר שכך הם פני הדברים, ומכיוון שהפרקליטות נסמכה באופן מלא על עדותה של הילדה ואין בידיה ראיות סיוע מספיקות, הרי שהיא נאלצת לחזור בה מכתב האישום.

 

היא הוסיפה בבית המשפט כי בעיני הפרקליטות גרסתה של הילדה היתה ונותרה מהימנה כביום הגשת כתב האישום, אך בלית ברירה נאלצו לסגת מהאישמים.

  

הרכב השופטים סביונה רוטלוי, ד"ר קובי ורדי ועופרה צ'רניאק, כתבו בהחלטתם כי אין לבית המשפט כל שיקול דעת להתערב בהחלטת הפרקליטות, ולפיכך זיכה את דקל, שיוצג על-ידי עורכי הדין עדי ליסטר ורצון דרחי. 

 

בדצמבר 2005 זיכה בית המשפט את דקל מחמת הספק, לאחר ששנתיים קודם לכן הוא הורשע באונס של בת 16 ואף החל לרצות תשע שנות מאסר. עורכי דינו הצליחו להוכיח כי היו בעיות קשות בעדותה של המתלוננת נגדו, וזאת באמצעות פעילותה של חוקרת פרטית ששכרו. החוקרת נפגשה עם המתלוננת, שסיפרה לה דברים שונים מאלו שסיפרה בבית המשפט. בעקבות חשיפת קלטות של השיחה ביניהן - בית המשפט זיכה אותו מחמת הספק.

  

שלושה חודשים לאחר מכן הוגש נגד דקל כתב אישום נוסף בו הוא הואשם באונס ובביצוע מעשים מגונים לילדה בת 12. הילדה, סיפרה ליועצת בית הספר בו היא לומדת על ביצוע המעשים וכתב אישום הוגש נגדו. אלא שכעת, ככל הנראה גם בשל לחצים של בני משפחתה, עדותה נמנעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליאור דקל בבית המשפט, היום
צילום: ניב קלדרון
מומלצים