שתף קטע נבחר

רף חדש: ה-RIAA נגד גולשת בת 10

איגוד תעשיית המוזיקה בארה"ב תובע גולשת בת 10, אשר על פי החשד שיתפה שירים כאשר הייתה בת שבע

ה-RIAA, איגוד תעשיית המוזיקה בארצות הברית, תבע בעבר אדם מת וילדה בת 12 במסגרת המאבק במשתפי הקבצים הבלתי מורשים באינטרנט, אך התביעה האחרונה, נגד גולשת בת 10 אשר הייתה בת שבע בזמן ביצוע המעשים המיוחסים לה, היא "הישג" יוצא דופן עבור הארגון, גם ביחס לביצועי העבר.

 

פרקליטי ה-RIAA מתעקשים כי קיילי אנדרסן בת ה-10 הורידה שירים של החברות אטלנטיק, פריוריטי, קפיטול, UMG ו-BMG כאשר הייתה בת שבע בלבד. קיילי היא בתה של טניה אנדרסון בת ה-42, נכה המתקיימת מקצבה.

 

עורכי הדין של האם הגישו תביעה נגדית נגד התובעות, בטענה לפגיעה בפרטיות, ציתות ועבירות על חוק המחשבים במסגרת החקירה שניהלו. האם מכחישה כל קשר לפעילות המיוחסת לבתה וטוענת כי gotenkito, שם המשתמש דרכו היא אותרה על ידי ה-RIAA, בכלל לא שייך לה אלא למתקין שטיחים מוושינגטון. ארבע החברות דורשות לחקור את הילדה לבד, אך האם מתנגדת נמרצות לדרישה זו.

 

במסגרת המאבק בשיתוף השירים הפיראטי הנמשך מאז ספטמבר, 2003, נתבעו עד היום כ-18,000 משתמשי מחשב בארה"ב. בספטמבר, 2003, חברות התקליטים הודיעו כי הגיעו להסדר עם ילדה בת 12 מניו יורק, עקב חשד למעורבותה בשיתוף שירים פיראטיים באינטרנט. זאת, לאחר שאם הילדה הסכימה לשלם 3,000 דולר כדי להסדיר את התביעה. האם התנצלה בשם הילדה והודתה בכך שמעשיה הפרו את חוקי זכויות היוצרים של ארה"ב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צריך לתפוס אותם עוד בחיתולים
מומלצים